Hlavní obsah
Foto: MDZ

Patronem divadelního festivalu Setkání Stretnutie je mim Radim Vizváry

Zlínský divadelní svátek se blíží. Ve dnech 14. – 19. května se v Městském divadle Zlín uskuteční 23. ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie. Akreditace se na www.divadlozlin.cz spouští 12. března. Vstupenky budou v prodeji už od začátku dubna.

Foto: MDZ
Patronem divadelního festivalu Setkání Stretnutie je mim Radim Vizváry

Patronem letošního ročníku je Radim Vizváry, známý český mim, performer, režisér, pedagog a choreograf. Patří mezi jedny z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného mimického divadla v Evropě. Do Zlína přijede s inscenací Sólo, za kterou získal prestižní Cenu Thálie, a festival s ní zahájí. Diváci ho uvidí také v inscenaci Pejprbój.

Dalšími zajímavými hosty budou Slovácké divadlo Uherské Hradiště s novinkou Přes ploty, Slovenské komorné divadlo Martin s inscenací Vojna nemá ženskú tvár, Cirk La Putyka s novocirkusovou básní Up End Down oceněnou Cenou Divadelních novin jako Inscenace roku 2010 v kategorii Tanec a balet nebo Národní divadlo Brno s dramatem U Kočičí bažiny – v něm se představí také zlínští herci Helena Čermáková, Hana Tomáš Briešťanská a Tomáš David.

Poprvé vyrostou dvě festivalová šapitó. První bude v parku za divadlem a konat se v něm budou koncerty (Franc Alpa, Brajgel, Fresh Minute, Tančírek) a Slam poetry, druhé divadelníci postaví v parku před vilou Tomáše Bati, aby se v něm odehrála ďábelská podívaná Majster a Margaréta v podání divadla Teatro Tatro.

Doprovodný program bude opět celý zdarma.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků