Hlavní obsah
Foto: Racing Club Zlín

Parkoviště Zlatého jablka bude na Štěpána dějištěm tradičního závodu RC modelů

V pátek 26. prosince proběhne v posledním patře parkovacího domu Zlatého jablka ve Zlíně již 5. ročník Ice Apple Rally. Tradiční akce pro všechny milovníky závodění a RC modelů připravil Racing Club Zlín společně se Zlatým jablkem.

Foto: Racing Club Zlín
Parkoviště Zlatého jablka bude na Štěpána dějištěm tradičního závodu RC modelů

Atraktivní závod RC modelů, který je každoročním završením sezóny, odstartuje na 2. svátek vánoční ve 14.45 hodin. V pěti rychlostních zkouškách se na parkovišti budou prohánět zmenšené modely aut v poměru 1:10 poháněné elektromotorem.

Na startovní dráze by se měly utkat na dvě desítky závodníků, kteří zde předvedou své dovednosti na složité trati s různorodým povrchem a bez ohledu na náročné klimatické podmínky. „Zažili jsme už sníh a teplotu pod bodem mrazu i jezdci neoblíbený, déšť. Nicméně tradice je silným hnacím motorem a i tyto „komplikace“ neseberou účastníkům výbornou náladu,“ uvedl zástupce Racing Clubu Zlín Lubomír Bezděk.

Mezi jezdci se pravidelně objevují i vítězové předních tuzemských šampionátů. Více než polovinu jezdců startovního pole tvoří mladí závodníci do 18 let. „Příjemným oživením je start dívek ve věku 12 až 13 let, které se výkonnostně vyrovnají chlapcům,“ dodal Bezděk.

K vidění budou zajímavé modely, které závodí na tratích domácích i světových rally jako například Audi Sport Quattro S1, z historických Lancia Delta HF Integrale, Ford Escort RS Cosworth, BMW M3 a ze současných veleúspěšná Škodu Fabii S2000 či Peugeot 207 S2000. „Oživením zcela jistě bude i skupina vozů Hyundai i20 WRC a oblíbené Subaru Impreza WRC,“ doplnil Lubomír Bezděk.

Vstup na závodní trať je na vlastní nebezpečí a děti do 15 let se mohou zúčastnit pouze pod dohledem rodičů. Vyhlášení výsledků proběhne zhruba v 17:30 hodin. 

Ice Apple Rally 2014 je součástí zimního šampionátu RC modelů automobilů v měřítku 1:10 na elektrický pohon a je jedním ze šesti závodů zimní části sezóny, z toho dva se konají ve venkovním prostředí a čtyři v tělocvičně. Navazují tak na úspěšný letní seriál Euro RC Rally, kdy oba šampionáty zajišťuje stejná pořadatelská skupina – Euro RC Rally Challenge o. s. Tato nezisková organizace se věnuje již 23 let pořádání závodů RC modelů. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků