Hlavní obsah
Foto: Magistrát města Zlína

Parkoviště na zlínském sídlišti zvýší svou kapacitu

Pro obyvatele sídliště na ulici Padělky IV se v letošním roce provádí rekonstrukce starého, nevyhovujícího parkoviště. Účelem je obnova konstrukce zpevněných ploch a zvětšení parkovacích míst i navýšení jejich počtu.

Foto: Magistrát města Zlína
Parkoviště na zlínském sídlišti zvýší svou kapacitu

Parkovací místa byla navržená v nové konstrukci z betonové zámkové dlažby. Součástí stavebních prací je i výstavba ploch pro odpadové kontejnery.

„Celkový počet stání, které nyní rekonstruujeme, je 44 míst. Tři z nich budou vymezená pro osoby s omezenou schopností pohybu,“ sdělil radní pro dopravu Michal Čížek.

Pro rekonstrukci bylo nutné provést kácení stromů, které se nacházely v blízkosti zpevněných ploch a svým umístěním zasahovaly do stavby. Ve spolupráci s odbory městskou zelení a životním prostředím byl upřesněn počet stromů nutných pro vykácení a zároveň určen počet stromů jako náhradní výsadba.

Během této stavby jsou prováděny také práce na dobudování propojovací stezky pro pěší a cyklisty z třídy 2. května na ulici Sokolskou. Město Zlín tak rozběhlo obě stavební práce v lokalitě souběžně.

Realizace stezky navazuje na loňskou výstavbu cyklostezky na třídě 2. května s návazností na cyklostezku podél Dřevnice v délce 103 metrů. Na konci úseku je ukončena před přechodem pro chodce na ulice Sokolská.

Předpokládané dokončení obou staveb je plánováno do konce srpna a odhadovaná cena představuje zhruba 4 miliony korun včetně DPH.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků