Hlavní obsah
Na úpatí sjezdovky Razula si o tomto víkendu můžete dopřát uzené "zbojnické" speciality Foto: Ski areál Razula

Pampuchy a halušky: Ski areál Razula ožije zbojnickými specialitami

Víte, co jsou to pampuchy? A jak chutná bryndzová polévka? Zajeďte si do Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Lyžování tam můžete o víkendu zpestřit ochutnáváním těchto a dalších "zbojnických" specialit.

Na úpatí sjezdovky Razula si o tomto víkendu můžete dopřát uzené "zbojnické" speciality Foto: Ski areál Razula
Pampuchy a halušky: Ski areál Razula ožije zbojnickými specialitami

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích zpestří lyžařům závěr posledního únorového týdne dalším gurmánským prodlouženým víkendem.

Tentokrát se kuchaři inspirovali pár kilometrů východně, za moravsko-slovenskou hranicí, v domovině proslulého Jánošíka. Od čtvrtku 24. do neděle 27. února budou v Gril srubu Razula nabízet pochoutky na téma „Zbojnická bouda aneb Uzené speciality“.

Lyžaři tak mohou ochutnat například česnekovou polévku s takzvanými pampuchy, což jsou speciální nadýchané slovenské koblížky, v tomto případě připravené ze strouhaného sýra. V nabídce budou také třeba bryndzová polévka, Terchovské halušky s bryndzou, slaninou, klobásou a ovčím sýrem, dále špízy, uzené klobásy nebo pečená jehněčí plec a strapačky se zelím sypané uzeným sýrem.

Ve Ski areálu Razula panují nyní velmi dobré lyžařské podmínky. Přestože mimo lyžařské svahy je sněhu minimum, na sjezdovkách Razula a Horal se drží dostatečná sněhová pokrývka pro kvalitní lyžování. V plném provozu je i snowtubing na sjezdovce Horal.

„Chladnější počasí nám dělá radost. Teploty klesají přes noc až na -16°C a přestože je slunečno, je pod nulou i během dne, takže zasněžujeme v noci i ve dne. Nyní máme 55 centimetrů sněhu, povrch je kvalitní, bez ledovatých ploch. Zima na Valašsku ještě zdaleka nekončí,“ láká šéf Ski areálu Razula Leo Bača. 

Naopak běžkařům současné sněhové podmínky ve Velkých Karlovicích příliš nenahrávají. Kvůli nedostatku sněhu v údolí museli dokonce pořadatelé již podruhé odložit běžecký závod Karlovská 50. Původně se měl konat již v závěru ledna, náhradní termín byl pak stanoven na sobotu 26. února, ani v tento den se ale neuskuteční. Další náhradní termín bude oznámen v nejbližších dnech. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků