Pálavský krpál 2014 zdolalo na pět stovek cyklistů

Novinky, Jitka Sobotková

Druhou srpnovou sobotu se v Mikulově a jeho okolí včetně rakouského sousedství jel 7. ročník úspěšného cyklistického závodu pro širokou veřejnost Pálavský krpál.

Start závodu Pálavský krpál 2014 byl v sobotu 9. srpna přímo na Mikulovském náměstí.

Na start se postavilo přes pět set cyklistů od špičkových závodníků po nadšence.

Trasa vedla po polních cestách i po asfaltu, po stopách Lichtenštejnů, kouzelnou krajinou jižní Moravy, mezi vinohrady i po úbočích Pálavy, ale i mezi upravenými rakouskými vinicemi a vesničkami. Autorem tratě byl jako již tradičně aktivní úspěšný závodník Milan Bachman.

Kratší variantu, která měla třicet šest kilometrů, vyhrál Matěj Průdek z klubu Bike2000 v čase 1:13:17 hodin. Tu delší, dvaašedesátikilometrovou Milan Fajt z Eurofoam Team Brno v čase 2:09:3 hodin.

Cílová rovinka obou tras byla v přírodním amfiteátru v Mikulově, kde dopoledne probíhaly i závody pro děti.