Hlavní obsah
Ředitel soutěže Pavel Hruška a operní diva Pavlína Senić Foto: Jaroslav Hauer

Otvírání jara bude opět plné květin, známých osobností i poslání zahradnického řemesla

Další, již 5. ročník floristické a zahradnické soutěže pro studenty zahradnických škol s názvem Otvírání jara, se uskuteční letos opět na výstavišti PVA Expo Praha-Letňany v rámci veletrhu For Garden. Patronkou letošní soutěže je známá operní pěvkyně Pavlína Senić.

Ředitel soutěže Pavel Hruška a operní diva Pavlína Senić Foto: Jaroslav Hauer
Otvírání jara bude opět plné květin, známých osobností i poslání zahradnického řemesla

Floristická soutěž a doprovodný program Otvírání jara, kterých se zúčastní i některé známé osobnosti, se na letňanském výstavišti uskuteční 27. a 28. března. Zakladatelem a hlavním pořadatelem je přední český florista Pavel Hruška, známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících jury významných soutěží floristů.

V rámci programu se na pódiu vystřídají odborníci zahradnických oborů, ke kterým patří nejen floristika, ale například zahradní architektura apod.

„Naše floristická soutěž si bere za cíl propagovat především samotný obor jako řemeslo, ale chce také dát příležitost studentům, jejich talentu, inspiraci a nápadům. V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy, jejichž studenti se účastní soutěže,” prozradil za pořadatel Pavel Hruška.

Letošním podtitulem je: Život je divadlo a my jsme herci. Záleží, jakou roli si sami vybereme. A zároveň Junioři a senioři - jeden pro druhého.

„Nosnou myšlenkou je vzájemná úcta, pomoc, pokora, láska a vnímání jeden druhého. Smyslem toho je také to, že senioři předávají juniorům zkušenosti, ti je realizují a vytváří květinové dekorace pro radost druhých. Tyto výrobky budou pak také v sobotu 28. března vydraženy ve prospěch Nadačního fondu Moje velké přání a výtěžek půjde na zrealizování některých zážitků, které si senioři přejí,” podotkl florista a ředitel soutěže Pavel Hruška.

V odborné porotě zasednou: za českou stranu Ondřej Štěpánek Markéta Nagyová a za slovenskou pak Milota Murčová a Janka Vargová.

Návštěvníci veletrhu budou moci obdivovat nejen práci talentovaných studentů floristiky, ale také VIP osobností. Svou účast na sobotu potvrdili: operní pěvkyně Pavlína Senić, herec, zpěvák a saxofonista Felix Slováček jr., klavírista Vjačeslav Grochovskij, televizní moderátorka Jana Havrdová, zpěvačka a moderátorka Jana Chládková, herečka Martina Hudečková a moderátorka Štěpánka Duchková.

„Pavlína Senič si pozve hosty a představí své nové turné „MODRÉ SNĚNÍ“ s Georgem Gershwinem, za kterým stojí exkluzivně promotérka Iva Klusalová. Jelikož barva letošního roku je modrá, vzniká skvělé propojení tohoto hudebního projektu s květinami,” dodal Pavel Hruška.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků