Hlavní obsah
Jan Šůcha při jednom ze závodů zimního poháru. Foto: Petr Spálenka

Otužilecké jaro aneb Ohlédnutí za závody zimního plavání

Jaro již definitivně zaklepalo na dveře a poslední tři závody Českého poháru zimního plavání jsou již minulostí. Přesto se za nimi ohlédněme. Informace poskytl Jan Šůcha, který hájí barvy plzeňských sportovních otužilců.

Jan Šůcha při jednom ze závodů zimního poháru. Foto: Petr Spálenka
Otužilecké jaro aneb Ohlédnutí za závody zimního plavání

Začneme závodem v Bratislavě na překrásném jezeře Zlaté Piesky. Tohoto závodu se zúčastnil za Plzeň jediný plavec Milan Antonín Čečil. Na trati 750 m si ve vodě teplé 5,5°C vyplaval 13. místo. Pro toto místo byl nutný čas 19 minut a 23 sekund.

Další závod se konal v areálu lomu Rumchalpa nedaleko Nové Paky. Tam ještě 31. března vodní plochu pokrýval led a organizátoři do poslední chvíle zápasili s jeho odstraněním. Díky čerstvě odstraněné ledové ploše měla voda krásné 4°C. Tohoto závodu se zúčastnila Martina Frýbertová, která odstartovala na trati 250 m. Vyplavala si v čase 5:59 min. krásné 4. místo. Dále Milan Antonín Čečil si na vzdálenosti 750 m doplaval pro 42. pozici v čase 16:23. Nejrychlejší plzeňský borec Jan Šůcha tuto vzdálenost uplaval v čase 12:11, což stačilo na 17. místo.

Poslední díl seriálu závodů se odehrál na Hané v malebné vesničce Zářičí na průzračném rybníku. Zde si při krásném jarním počasí s teplotou vzduchu 18°C a vodou vyhřátou na 8,5°C dalo dostaveníčko na 180 plavců.

Za plzeňský oddíl reprezentovali čtyři plavci. Veronika Šůchová i přes zranění kolene dokázala zvítězit na trati 250 m v čase 4:42 min. Další startující Eva Krupičková si na stejné vzdálenosti doplavala pro 4. místo. Postačil jí na to čas 6:06 min. Jan Šůcha na trati 750 m nedokázal atakovat stupně vítězů a dokončil tak na 4. místě v čase 13:40 min. Jako poslední plzeňský borec Milan Antonín Čečil dokázal, že i kilometr pro něj není překážkou, a doplaval na 43. místě v čase 23:53 min.

Po vyhlášení výsledků posledního závodu sezóny následovalo další vyhlášení, a to celého Českého poháru, při kterém se sbírají body za celou sezónu.

Největší úspěch zaznamenala Veronika Šůchová, která jako dorostenka s celkovým počtem 417,5 bodu dosáhla na třetí příčku. Jan Šůcha s celkovým počtem 3740 bodu patří k nejlepším plavcům plzeňského oddílu a v celkovém součtu bodů skončil osmý. Hned za ním s 1778 body je Milan Antonín Čečil. Ten se ve své kategorii umístil na 25. místě. Třetí nejlepší plzeňský plavec je Ing. Petr Vaniš s 1595 body. Plzeňský klub v celkovém hodnocení skončil na 12. místě z 27 bodujících klubů. Tímto je sezóna 2017/2018 úspěšně ukončena a můžeme se těšit na tu následující.

V létě se plzeňští plavci chtějí zúčastnit několika dálkových plaveb, které jim poslouží i jako dokonalá příprava na novou sezónu 2018/2019. Byli by rádi, kdyby klub mohl přivítat mezi sebou více plavců a Plzeň se díky tomu opět dostala do kontaktu s ostatními předními plaveckými kluby Českého poháru, jako tomu bylo v minulosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků