Hlavní obsah
Ostravští skauti předali světlo na Magistrát města Ostravy. Foto: Josef Zajíc

Ostravští skauti donesli Betlémské světlo do institucí i do rodin

V pondělí 23. prosince dostal ostravský primátor Tomáš Macura od ostravského oddílu Modrý šíp Betlémské světlo. Totéž světlo skauti předali hejtmanu Moravskoslezského kraje Ivo Vondrákovi.

Ostravští skauti předali světlo na Magistrát města Ostravy. Foto: Josef Zajíc
Ostravští skauti donesli Betlémské světlo do institucí i do rodin

Primátor města Ostravy Tomáš Macura poděkoval za předání Betlémského světla a informoval, že světlo bude hořet na vrátnici Magistrátu města Ostravy a bude k dispozici pro další zájemce.

V 9.30 hodin Betlémské světlo doputovalo na krajský úřad, kde skauty přijal hejtman Ivo Vondrák, přijetí se zúčastnil i hejtmanův náměstek Lukáš Curylo. Oba se skauty podiskutovali.

„Plamínek z betlémské jeskyně symbolizuje mír a pokoj. Moc se mi líbí tradice, kdy si lidé chodí pro Betlémské světlo a rozsvěcují si jej doma, nosí ho svým blízkým a přátelům. Světlo, které nám skauti přinesli, je k dispozicic u nás, na krajském úřadě. Budu rád, když si jej k nám lidé přijdou připálit,” pozval hejtman zájemce.

Ostravští skauti Betlémské světlo pod vedením svých vedoucích světlo zapálili v sobotu 21. prosince na nádraží v Ostravě-Svinově s cílem v pondělí světlo roznést do ostravských institucí a také dál do rodin.

Po odchodu z krajského úřadu Moravskoslezského kraje se rozdělili. Jedna skupina odnesla Betlémské světlo na Ostravsko-opavské biskupství a druhá světlo postupně roznesla do všech veřejných knihoven v městě Ostravě.

Podle informací od vedoucích skautského oddílu Modrý šíp je v Ostravě 14 organizací, které se zabývají turistikou, přírodovědou, ochranou životního prostředí, ale také sportem a kulturou. V Ostravě je v současné době 1272 členů organizace Junák - Český skaut.

V Moravskoslezském kraji je organizováno něco okolo 5 tisíc členů. O členství je velký zájem. Chybí ale vedoucí a klubovny.

V České republice je v současné době v organizaci více než 66 000 členů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků