Hlavní obsah
Ostrava 9.5.2017 Soutěž na konverzi bývalých městských jatek. Foto: Josef Zajíc

Ostravští radní schválili vítěze soutěže na konverzi bývalých městských jatek

Desítka architektonických kanceláří byla vyzvána, aby poslala své soutěžní návrhy do mezinárodní architektonické soutěže na konverzi bývalých městských jatek v Ostravě. Po konverzi se mají stát sídlem městské galerie PLATO Ostrava.

Ostrava 9.5.2017 Soutěž na konverzi bývalých městských jatek. Foto: Josef Zajíc
Ostravští radní schválili vítěze soutěže na konverzi bývalých městských jatek

Porota posuzovala osm nabídek, ze kterých vybrala vítěze - a ostravští radní jej v úterý 2. května schválili. Autorem vítězného návrhu je studio Petr Hájek Architekti z Prahy.

„Že se nám podařilo připravit soutěž tak, že máme za tři měsíce po vyhlášení soutěže vybrán vítězný návrh, považuji za velký úspěch. Je to zhruba o šest týdnů dříve, než jsme původně očekávali. Jsem rád, že se porota po intenzivní a věcné debatě nad předloženými návrhy shodla, a můžeme připravovat další kroky. Samozřejmě nás čeká ještě spousta práce a následných debat nad konečnou podobou projektu a jeho realizací,” konstatoval ostravský primátor Tomáš Macura.

Porota, ve které zasedli závislí členové poroty ve složení primátor Tomáš Macura, radní města Lukáš Semerák, ředitel galerie PLATO Ostrava Marek Pokorný, který byl předsedou poroty, a dále nezávislí porotci - pražská architektka Pavla Melková, brněnský architekt Zdeněk Fránek, architekt Pavol Paňák z Bratislavy a architekt Ivan Reiman z Berlína, vítězný návrh označila za citlivý a zároveň působivý projekt, který nejlépe vyhověl zadání a potřebám galerie a odpovídá vizi, kterou má Ostrava do budoucna.

„Když jsem přesně před dvěma roky navrhoval vedení města, aby pro městskou galerii současného umění získala a rekonstruovala historická jatka, ani ve snu mě nenapadlo, že v rekordním čase, alespoň v rámci České republiky, dospějeme tak daleko. Výsledek soutěže je podle mě velkou satisfakcí. Věřím, že i Ostravané přijmou výsledek soutěže za svůj a budou na něj pyšní,” řekl Marek Pokorný.

Na návrh poroty ostravští radní rozhodli kromě vítěze také o pořadí na druhém a třetím místě soutěže. Jako druhý nejlepší byl vyhodnocen návrh kanceláře zerozero z Prešova a třetí místo patří návrhu KWK PROMES architekta Roberta Konieczneho z Katovic.

Všechny soutěžní návrhy budou vystaveny od poloviny května v budově bývalého Bauhausu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků