Hlavní obsah
Foto: Josef Zajíc

Ostravský Červený kříž zahájil materiální sbírku na pomoc postiženým povodněmi

Oblastní spolek Českého červeného kříže Ostrava zahájil pomoc postiženým povodněmi. Rozhodl se tak v koordinaci s Úřadem ČČK v Praze, který shromažďuje informace z postižených oblastí, kde zasahují jednotlivé místní struktury Českého červeného kříže, a koordinuje pomoc v celé ČR.

Foto: Josef Zajíc
Ostravský Červený kříž zahájil materiální sbírku na pomoc postiženým povodněmi

Materiální sbírka humanitární pomoci:

Oblastní spolek Českého červeného kříže Ostrava od středy 5. června do odvolání odstartoval materiální sbírku na pomoc občanům v zasažených oblastech. Ta bude následně dopravena přímo do nejpostiženějších oblastí a předána přes místní struktury Červeného kříže.

Adresa: Červeného kříže 4, Moravská Ostrava, 702 00 (areál Českého červeného kříže kříže, u zastávky Náměstí republiky, vedle Městské nemocnice Ostrava).

Čas: denně od 8 do 16 hodin. V případě dotazů volejte: 596 618 449 nebo 605 290 014.

Sbírka byla vyhlášena na následující materiál: prostředky na úklid (košťata, kbelíky, lopaty, podlahové hadry, gumové rukavice), čistící a dezinfekční prostředky, gumové holínky, hygienické potřeby, dětské pleny, velké igelitové pytle, balená voda.

Pohotovost:

"Aktivizovali jsme členy Humanitární jednotky a Záchranného týmu, kteří jsou nyní v pohotovosti, včetně sanitního vozidla. Jsme připraveni vyjet do postižených oblastí poskytovat zdravotnickou, psychosociální a humanitární pomoc. Čekáme na aktivaci a konkrétní vyslání Úřadem ČČK, který koordinuje veškerou pomoc Červeného kříže na celém území," informovala Lydie Poledníková, ředitelka Úřadu OS ČČK Ostrava.

Finanční příspěvky:

Finančně lze pomoc poskytovanou Českým červeným křížem podpořit prostřednictvím sbírkového účtu, či zasláním dárcovské SMS z mobilního telefonu s textem: DMS CCK na telefonní číslo 87777 (cena jedné DMS je 30 Kč, z nichž ČČK obdrží 27 Kč).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků