Hlavní obsah
Festival Jsme Ostravská se konal na Masarykově náměstí v Ostravě Foto: Josef Zajíc

Ostravská univerzita se představila festivalovým programem

Centrální Masarykovo náměstí v Ostravě se ve čtvrtek od jedenácti hodin zaplnilo dětmi, studenty středních škol a studenty všech fakult Ostravské univerzity. Centrum marketingu a komunikace Ostravské univerzity připravilo soutěžní, zábavný, poučný a veselý program pro ostravskou veřejnost.

Festival Jsme Ostravská se konal na Masarykově náměstí v Ostravě Foto: Josef Zajíc
Ostravská univerzita se představila festivalovým programem

Barevný festival Ostravské univerzity Jsme Ostravská pořádá univerzita již od roku 2015, aby přiblížila univerzitu a její fakulty sociálních studií, pedagogickou fakultu, fakultu umění, filozofickou fakultu, lékařskou fakultu a přírodovědeckou fakultu veřejnosti. Festival ukázal její vstřícnou tvář, mladého ducha, kterým vyniká.

Pořadatelé dopoledne připravili pro veřejnost náročnou soutěž pod názvem Bitva o pohár Ostravské univerzity pro týmy přihlášených středních škol, které se utkaly v oblasti bystrosti, vědomostí, znalostí, okázalého všeobecného přehledu, kreativního myšlení a fyzické kondice. Nejlepší týmy si odnesly velmi pěkné ceny.

Odpoledne se pak již prezentovaly všechny fakulty a katedry fakult, které pro veřejnost nabízely vědecké, zdravotní, společenské, umělecké vystoupení a workshopy. Každý si našel to své. Bylo připraveno velmi dobré občerstvení, které nabízela studentská kavárna a prodávalo se vlastní univerzitní IQ pivo.

Na podiu v průběhu dne probíhal hudební program, divadelní představení improvizovaná vystoupení, které byly prokládany koncerty profesionálních umělců.

V 17.30 byl hojně navštívený koncert Milana Peroutky a kapely Perutě. Zpěvák, známý z televize a několika seriálů, musel pro velký zájem prodlužovat a po koncertu vytrvale podepisoval v rámci autogramiády své fotografie. Před podiem se předvedli členové sportovně akrobatické skupiny Parkour MOVE CREATORS.

Krásný, slunečný, zábavný den ukončil koncert, na kterém zazpívala Emma Smetana.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků