Hlavní obsah
Velikonoční turnaj v Ostravě : 3.4.2015 Tělocvična ZŠ MUDr.E.Lukášové v Hrabůvce. KAC Košice: Snakes Ostrava Foto: Josef Zajíc

Ostrava žije mezinárodním basketbalovým turnajem, účastní se ho 128 týmů

Od čtvrtka 2. dubna do neděle 5. dubna pořádá Sportovní basketbalová škola v Ostravě-Hrabůvce obří turnaj Easter Tournament Ostrava 2015. Sešlo se 128 týmů z Evropy se 1792 účastníky.

Velikonoční turnaj v Ostravě : 3.4.2015 Tělocvična ZŠ MUDr.E.Lukášové v Hrabůvce. KAC Košice: Snakes Ostrava Foto: Josef Zajíc
Ostrava žije mezinárodním basketbalovým turnajem, účastní se ho 128 týmů

Turnaj připravil tým klubu Sportovní basketbalové školy Ostrava (SBŠ) pod vedením předsedy Kamila Havrlanta. Klub byl založen v září 1999. Zabývá se výchovou a tréninkem mladých talentovaných děvčat.

„Před dvaceti lety jsem tento turnaj uspořádal pro věkovou skupinu, kterou jsem právě trénoval. Turnaj, právě o Velikonocích, se zalíbil. Začalo se to nabalovat, přidávat další a další věkové kategorie až do dnešního rozměru, kdy je zde 128 týmů ve čtrnácti věkových kategoriích pro děvčata a chlapce,” informoval Kamil Havrlant.

V turnaji hrají týmy z České republiky, Slovenska, Slovinska, Polska, Běloruska, Maďarska, Itálie, Norska, Srbska, Německa, Rakouska a Litvy. Hraje je se ve 12 tělocvičnách městského obvodu Ostrava-Jih s tím, že je plně využitá hala Dubina, ve které se hraje na třech palubovkách. Denně se odehraje v průměru až 180 utkání, které rozhoduje 42 kvalifikovaných rozhodčích.

„V hotelích a ubytovnách a dvou školách máme ubytováno 1700 lidí, zajistili jsme školní jídelnu. Vaří třikrát denně. Máme i doprovodný program. Nabízíme návštěvu Dolní oblasti Vítkovice, areálů na Černé louce či zoologické zahrady. Škoda, že na rozdíl od loňského roku, kdy město žilo projektem Ostrava - Evropské město sportu 2014, se nám nepodařilo vyjednat dopravu MHD pro označené účastníky turnaje zdarma. Ale to jsou maličkosti. Jinak jsme spokojeni. Vše funguje,” doplnil Kamil Havrlant.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků