Hlavní obsah
Ostrava v TOP 10 měst Evropy. 23.2.2016. Velký svět techniky v DOV Foto: Josef Zajíc

Ostrava patří do desítky investorsky nejatraktivnějších středně velkých měst Evropy

Na skutečnosti uvedené v titulku se shodli nezávislí hodnotitelé v rámci srovnání měst a regionů z hlediska jejich atraktivity pro přímé zahraniční investice.

Ostrava v TOP 10 měst Evropy. 23.2.2016. Velký svět techniky v DOV Foto: Josef Zajíc
Ostrava patří do desítky investorsky nejatraktivnějších středně velkých měst Evropy

V kategorii středně velkých měst (200 000 - 750 000 obyvatel) v rámci celé Evropy se Ostrava umístila v "TOP desítce" na devátém místě. Mezi deseti nejlepšími byla také při posledním srovnávání v letech 2014/2015. Potvrzuje se tím, že patří mezi nejatraktivnější města Evropy z hlediska směřování zahraničních investic.

„Město Ostrava se rozvíjí pozitivním směrem, což dosvědčují výsledky průzkumu. Jeho  potenciálu už využila řada českých i zahraničních firem a stále zůstává atraktivním cílem pro investory. Ti hodnotí pozitivně především strategickou geografickou polohu a dobrou dostupnost města, širokou síť dodavatelských firem či kvalifikovanou pracovní sílu,” řekl primátor města Ostravy Tomáš Macura.

„Ostrava se může považovat za město budoucnosti především díky svému úspěšnému postupnému přetváření z tradičních hodnotových řetězců na moderní perspektivní odvětví, jako jsou technologie či ICT. Časopis fDi Magazine, který patří do mediální skupiny Financial Times, hodnotil celkem 481 evropských měst a regionů. Kromě podnikatelské přívětivosti a strategie podpory přímých zahraničních investic přihlížel k ekonomickému potenciálu, lidským zdrojům, efektivitě nákladů, kvalitě života a infrastruktuře,” dodala  Andrea Vojkovská, tisková mluvčí ostravského magistrátu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků