Hlavní obsah
Czech open - rod hockey (Chemoplast) Foto: Tomáš Vítámvás

Orlovna Královo Pole přivítala nejlepší hráče táhlového hokeje Chemoplast a air hokeje

V neděli 11. listopadu se v Orlovně v Brně-Králově Poli konal turnaj Czech open jednotlivců v táhlovém hokeji Chemoplast. V odpoledních hodinách se konal druhý turnaj Czech open, tentokrát v air hockeyi.

Czech open - rod hockey (Chemoplast) Foto: Tomáš Vítámvás
Orlovna Královo Pole přivítala nejlepší hráče táhlového hokeje Chemoplast a air hokeje

Turnaj v táhlovém hokeji Chemoplast měl letos velmi vysokou účast, o kterou se mu starali z velké míry také zahraniční účastníci ze Slovenska a Polska. Turnaj se odehrával švýcarským systémem, který jednotlivým účastníkům umožňuje i po jedné porážce v celém turnaji zvítězit. Turnaj byl tentokrát rozlosován do šesti hracích kol.

Mezi účastníky měl zastoupení také Kraj Vysočina, který reprezentovali hráči týmu Elsa Vysočina Tomáš Vítámvás, Jaromír Nedvěd, Vojtěch Ludvík a Michaela Babejová. Mezi 40 účastníky si na dobré umístění věřili především medailisté ze Slovakian Open Nedvěd a Vítámvás.

Babejové se v úvodu turnaje nedařilo a tak se k lepšímu umístění musela probojovávat ze zadních příček. Nakonec to stačilo na celkové 21. místo. Ludvík hned na úvod narazil na juniorského mistra světa Vrablice, kterému podlehl a poté klopýtnul i v dalších dvou utkáních. Celkově se tedy probojoval na krásnou 12 příčku. Medailových představ se však později musel vzdát také Tomáš Vítámvás, který podlehl průběžně druhému Šustáčkovi z Brna a poté i trochu nešťastně Muskalovi z Polska. Zbylo na něj tentokrát jen 8. místo. Nedvěd ztratil medailovou šanci až ve svém posledním utkání, kdy na svého soupeře nestačil a umístil se na 4. příčce.

Nejlépe se tentokrát opět dařilo Marku Vrablicovi ze slovenské Senice. Jen těsně za ním se umístil Parik Procházka, který ve svém posledním utkání porazil průběžně prvního Šustáčka, na kterého tak zbyl jen bronz.

Následného turnaje v air hockey se účastnilo dokonce 48 hráčů z celé České republiky, Slovenska a Polska. Jelikož byl turnaj hrán pouze na dvou hracích stolech typu Dynamo, byl by turnaj velmi dlouhý, kdyby měl být hrán celý švýcarským systémem. Proto se hrála pouze 2 kola, která určila nejlepších 16 hráčů, kteří postoupili do následného play-off.

Do play-off se z hráčů z Vysočiny probojoval pouze Vojtěch Ludvík. Ten však hned v osmifinále podlehl svému soupeři a tak boje o medailové pozice zůstali pouze v rukou místních borců. Nejvíce se dařilo Martinu Kučerovi, který zvítězil ve finále proti Ladislavu Šustáčkovi. V souboji o místo třetí porazil Tomáš Mračna Patrika Procházku. A tak všechny poháry zůstaly v Brně.

Mistrovství České republiky se uskuteční již v neděli 8. prosince, tentokrát v Orlovně v Brně v Králově Poli. Bližší podrobnosti jsou k dispozici na internetových stránkách http://www.airhockey.cz/.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků