Hlavní obsah
Foto: Zlínský zámek o.p.s.

Orbis Pictus Play zamíří ze zlínského zámku do Madridu

Už jen týden mají letos návštěvníci zlínského zámku k prohlídce kompletní výstavy Orbis Pictus Play. Část exponátů potom poputuje do španělského centra moderního umění Naves Matadero v Madridu. Interaktivní expozici inspirovanou Komenským a jeho „školou hrou“ je možné v plném rozsahu vidět do 2. listopadu.

Foto: Zlínský zámek o.p.s.
Orbis Pictus Play zamíří ze zlínského zámku do Madridu

Mezinárodní projekt Orbis Pictus Play se po dvou a půl letech stálé expozice v prostorách zlínského zámku dává znovu do pohybu. Vybrané exponáty se totiž díky Českému centru v Madridu představí ve španělské metropoli v centru moderního umění Naves Matadero. Návštěvníci, kteří plánovali prohlídku výstavy ve Zlíně, tak mají šanci vidět ji celou již jen do 2. listopadu, nebo pak až začátkem roku 2019, po návratu z Madridu, to však již ve změněné podobě.

„Zájem o zapůjčení naší ojedinělé expozice registrujeme také z českých měst,“ potvrdil ředitel společnosti Zlínský zámek o.p.s Martin Pášma. „Je tak možné, že se vydá i na další místa a lidé ji budou moci vidět třeba v příštím roce v Jičíně nebo v roce 2020 ve Vysokém Mýtě.“

Interaktivní výstava Orbis Pictus Play je koncipovaná jako soubor více než 60 objektů, jež sami návštěvníci svou aktivitou uvádí do pohybu. Inspirací pro ni bylo dílo Jana Ámose Komenského „Labyrint světa a ráj srdce“. Svým pojetím přesahuje hranice, odbourává bariéry, rozehrává smysly.

Autoři Jiří a Radana Waldovi svěřili uměleckou koncepci zlínskému rodákovi, výtvarníku Petru Niklovi. Projekt, premiérově uvedený v Paříži v roce 2006 a následně na více než 80 místech po celém světě, se může pochlubit již třemi milióny návštěvníků.

Výstava je na Zlínském zámku přístupná denně od 10 do 17 hodin. Je určena návštěvníkům všech věkových kategorií i školním kolektivům. Základní vstupné je 119 Kč, snížené 59 Kč, rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti do 15 let je 199 Kč.

Další informace na www.zlinskyzamek.cz a www.orbis-pictus.com

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků