Hlavní obsah
Starosta Kraslic Roman Kotilínek hejtmana ubezpečil, že v současné době je ve městě klid a lidé nemusí mít obavy. Foto: KÚ Karlovarského kraje

O uprchlících, školství a spolupráci s podnikateli hovořil karlovarský hejtman v Kraslicích

Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel zavítal ve čtvrtek 11. února do Kraslic.

Starosta Kraslic Roman Kotilínek hejtmana ubezpečil, že v současné době je ve městě klid a lidé nemusí mít obavy. Foto: KÚ Karlovarského kraje
O uprchlících, školství a spolupráci s podnikateli hovořil karlovarský hejtman v Kraslicích

Se starostou města Romanem Kotilínkem hovořil nejenom o uprchlících, kteří momentálně pobývají v sousedním Klingenthalu, ale také například o školství a spolupráci s podnikateli.

Před dvěma týdny přesídlili do Klingenthalu první imigranti. Příhraniční města od sebe dělí jen pár metrů, a tak hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla zajímalo, jaká panuje v Kraslicích nálada.

„Nejsme tu od toho, abychom lidi nějakým způsobem strašili a vyvolávali paniku, nicméně nesmíme situaci podceňovat. V příštím týdnu zasedá Bezpečnostní rada kraje, která se bude této problematice věnovat. Zároveň se domluvíme s vedením Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, aby nás průběžně informovalo o vývoji situace na hranicích,” uvedl Havel.

Starosta Kraslic Roman Kotilínek hejtmana ubezpečil, že v současné době je ve městě klid a lidé nemusí mít obavy. „Situaci průběžně monitorujeme, jsme v úzkém kontaktu se starostou sousedního města Thomasem Hennigem. Podle našich informací jsou v Klingenthalu ubytovány rodiny s dětmi i jednotlivci. Zatím si vyřizují potřebné doklady a navštěvují integrační kurzy. Do budoucna jich musí město podle stanoveného klíče přijmout až devadesát,” upřesnil Kotilínek.

Během setkání přišla řeč také na školství. Před několika lety město založilo vlastní střední školu. Ta nabízí studijní obory, které vychází z potřeb místních zaměstnavatelů. „V učebních oborech máme první absolventy. Velmi nás pak těší kladné reference. Obecně výborně funguje spolupráce s firmami, které školu finančně podporují. Naší snahou je, aby studenti našli po absolvování školy odpovídající uplatnění,” dodal Kotilínek.

V závěru setkání starosta připomněl, že v letošním roce oslaví Kraslická dráha 140. výročí. Termín oslav byl stanoven na 11. června. Lidé se mohou těšit na vypravení zvláštního vlaku v čele s parní lokomotivou, bohatý kulturní program a chybět nebudou ani historické osobnosti spjaté s místní železnicí, jako je císař František Josef I. nebo Karel I.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků