Hlavní obsah
Foto: archiv FNUSA

O střelná poranění byl mezi odborníky velký zájem

Ústav soudního lékařství Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně uspořádal 19. listopadu ve svém historickém přednáškovém sále odborný monotematický seminář nazvaný Střelná poranění. Akce se zúčastnili odborníci z řad lékařů, právníků, policistů a techniků zabývajících se ranivou balistikou.

Foto: archiv FNUSA
O střelná poranění byl mezi odborníky velký zájem

Na místě, které mohou znát televizní diváci z různých dílů seriálu Četnické humoresky i z některých filmů, se přednášelo o tématech, souvisejících se střelnými poraněními. Přednášející se věnovali mechanismu vzniku střelných poranění, přístupu technického znalce balistika k jejich hodnocení, ale také například možnostem hodnocení střelných poranění za pomoci nejnovějších zobrazovacích metod.

Emeritní vedoucí oddělení balistiky Kriminalistického ústavu Praha například představil spolupráci forenzního balistika se soudním lékařem z perspektivy uplynulých čtyřiceti let. Předpokládanou velkou diskusi vyvolala poslední přednáška, kterou prezentovali spolutvůrci připravovaného nového Zákona o zbraních a střelivu z MV ČR. Akce, která začala ráno, se tak protáhla do pozdních odpoledních hodin.

„Jednalo se v podstatě o první odborný seminář pořádaný výhradně naším ústavem a na jeho vlastní půdě. Pro velký zájem byla kapacita posluchárny zaplněna velice brzy a přihlašování muselo být ukončeno již dva týdny před zahájením akce. Plánujeme proto na příští rok další pokračování. O jeho odborném zaměření se ale v současnosti vedou rozsáhlé diskuse. Témat je totiž nepřeberně velké množství. Od poranění ostrým předmětem až po forenzní problematiku konzumace alkoholu a drog,” dodal k tématu jeden z přednášejících a organizátor prof. MUDr. Miroslav Hirt, CSc., přednosta Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků