Hlavní obsah
Bílá paní na Mníšku, ilustrativní obrázek Foto: Anna Čelouchová

O oblíbených strašidýlkách zámeckých pánů budou vyprávět Pohádkové prohlídky zámku Mníšku pod Brdy

Svátky jara jsou těsně přede dveřmi a s nimi také několik volných dní. V pátek 25. března, je poprvé státní svátek a na zámku Mníšku pod Brdy připravili kromě klasických prohlídek také zábavné Pohádkové prohlídky o strašidýlkách pro rodiny s dětmi.

Bílá paní na Mníšku, ilustrativní obrázek Foto: Anna Čelouchová
O oblíbených strašidýlkách zámeckých pánů budou vyprávět Pohádkové prohlídky zámku Mníšku pod Brdy

Pohádkové prohlídky o zámeckých strašidýlkách v Mníšku pod Brdy zavedou v pátek 25. března rodiny s dětmi do soukromých pokojů posledních pánů. Každý z nich měl oblíbené pohádkové strašidýlko, ducha, tajemnou bytost či kouzelného pomocníka. 

Paní hraběnku v její ložnici uspával líbezně zpívající tvor, jehož omamná vůně ho prozrazovala široko daleko. V jaké podobě se nejčastěji zjevoval? Pan baron měl ve svých komnatách hned pomocníky dva. Jeden se usídlil v lahvi, druhý v kamnech. V dětském pokojíku se zjevoval průsvitný bubáček a na malá miminka dohlížela bílá paní z Unwertu. A nesmíme zapomenout ani na zvířecí strašidlo z brdských lesů. Jak asi vypadá?

Pohádkové prohlídky o strašidýlkách začínají v 10:30, 12:00, 13:15 a 14:30 hodin. Po nich můžete navštívit také Kouzelné sklepení s vílou, vodníkem, ježibabou a dalšími postavami nebo výtvarnou dílnu, ve které si vytvoříte něco pěkného na památku. Poutavé dětské prohlídky probíhají na mníšeckém zámku až do pondělí 28. března.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků