Hlavní obsah
Radost a bolest Dakaru Foto: Jaroslav Blažek

O Dakaru s Gabrielou Novotnou besedovali zájemci také v Kolíně

Hned zkraje roku jsme s napětím sledovali závodníky na trati nejtěžšího závodu světa – rally Dakar 2019, jak se perou s tratí, s technickými problémy i sami se sebou.

Radost a bolest Dakaru Foto: Jaroslav Blažek
O Dakaru s Gabrielou Novotnou besedovali zájemci také v Kolíně

Mezi nimi se neztratila ani naše, zatím jediná, motorkářka, která sice loni závod nedokončila, neboť si zlomila klíční kost, ale letos jako první Češka na motocyklu závod dojela a z celkem 137 startujících motocyklistů se umístila na 70. místě.

Na závod má samozřejmě mnohé radostné i méně radostné vzpomínky. A o tyto vzpomínky se přichází podělit se svými fanoušky na řadu besed, které pořádá na různých místech republiky. Například v Kolíně.  

Když jsem tuto poměrně drobnou ženu viděl poprvé, bylo to ještě před jejím prvním Dakarem, říkal jsem si: „Tahle paní chce jet Dakar? Jak chce v dunách ze země zvedat motorku?“ Jak se ale ukázalo již loni – může! I když přiznává, že občas přišly i velmi těžké chvíle, kdy „se mi chtělo brečet, ale to by mi stejně nepomohlo, tak jsem nebrečela”. Takže má i docela racionální přístup. 

Kromě mnoha příhod z jízdy i z depa vyprávěla, jak se vůbec dostala k motorkám a k Dakaru. Věděli jste například, že první motorku si koupila až v jednadvaceti letech, a to ještě nebyla terénní? O něco později ji vyměnila a po sedmi letech jela Dakar!

O své cestě až na Dakar a obzvláště o Dakaru vyprávěla 11. února v restauraci Vodního světa v Kolíně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků