Hlavní obsah
Autor a moderátor pořadu Jiří Plocek. Foto: archiv ČRo Brno

Nový pořad Moravská rodina na vlnách Českého rozhlasu Brno

Český rozhlas Brno přichází za svými posluchači s novým pořadem na nedělní odpoledne. Pravidelně každý týden od první listopadové neděle po 14. hodině uslyší posluchači stanice Český rozhlas Brno nový pořad s názvem Moravská rodina.

Autor a moderátor pořadu Jiří Plocek. Foto: archiv ČRo Brno
Nový pořad Moravská rodina na vlnách Českého rozhlasu Brno

Moderátoři pořadu Moravská rodina se v něm budou setkávat s osobnostmi, které mají vztah ke kulturním tradicím Moravy a jsou v jistém slova smyslu spolutvůrci našeho světa: s muzikanty, folkloristy, publicisty, spisovateli a mnoha dalšími. V přeneseném slova smyslu jsou to všechno členové jedné velké moravské rodiny.

„V sérii rozhovorů zazní vzpomínky veselé i vážné, životní příběhy, hledání hodnot a smyslu života. To budou základní průsečíky osnovy, do níž bude vetkán rozhovor rozhlasového hostitele s jeho hostem,“ uvedl Jiří Plocek, jeden z autorů pořadu.

První díl pořadu Moravská rodina v neděli 4. listopadu po 14. hodině zahájí Jiří Plocek setkáním s novinářem, spisovatelem a scénáristou Jiřím Jilíkem z Uherského Hradiště.

Jiří Jilík (narozen v roce 1945) je původní profesí kantor, později redaktor Slováckých novin a Malovaného kraje. Ve svých článcích i knihách je ojedinělým kronikářem tradičního života na jižní Moravě. Jeho práce o žítkovských bohyních z Kopanic, stejně jako národopisně-publicistické črty, publikované například v knihách Jdu Slováckem krásným a Rebelové proti všednosti, patří k základní literatuře o současné tváři (nejen) folklorní Moravy. Předností Jilíkových textů je, že jsou sdělné i pro laického čtenáře a přitom nepostrádají odborné a literární kvality. Rozhovor se bude točit i kolem tématu krajiny a její paměti, jež je základem poslední série Jilíkových publikací věnovaných oblasti Chřibů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků