Hlavní obsah
Jan Hrušinský se svým otcem Rudolfem Foto: archív autora

Novoměstský hrnec smíchu vstoupil do druhé poloviny

Festival filmových a televizních komedií již po 38. představuje celou řadu snímků a v roce 2016 poprvé také dva muzikály. Jan Hrušínský, který se stal novým patronem festivalu Novoměstský hrnec smíchu, měl ve své herecké dráze brzy jasno.

Jan Hrušinský se svým otcem Rudolfem Foto: archív autora
Novoměstský hrnec smíchu vstoupil do druhé poloviny

Má také za to, že jeho otec, fenomenální herec Rudolf Hrušínský, značně ovlivnil jeho rozhodování: „Táta měl zvláštní dar od Pána Boha, že dovedl zdánlivě jednoduchými prostředky přesvědčit o pravdivosti všech postav, které kdy hrál. Lhostejno, jestli šlo o komedii nebo vážné téma. Ve filmu a ještě víc v divadle dokázal už jen svou existencí před kamerou nebo na jevišti diváka strhnout a vtáhnout ho plně do příběhu. Mně se herectví líbilo právě díky jemu, ale nikdy jsem se ho nepokoušel napodobovat, protože by to nemělo žádný smysl,” řekl o svém otci Jan Hrušínský.

„Festival vnímám jako dobrou a poctivou snahu o podporu kvalitních filmových komedií. Líbí se mi jeho příjemná rodinná atmosféra a doufám, že právě tenhle znak neztratí ani do budoucna,” prozradil oblíbený herec.

Jak se Jan Hrušínský dívá na současné komedie? „Dávám přednost laskavým komediím, které udržují jistou kontinuitu s vynikajícími československými filmovými komediemi např. Oldřicha Lipského, Zdeňka Podskalského, Jiřího Menzela, Ladislava Smoljaka, Václava Vorlíčka, Martina Friče a mnoha dalších. Jsem rád, když se takový film dnes objeví, ale chtěl bych častěji v kinech vidět kvalitní, inteligentní a dobře promyšlenou zábavu postavenou na výborném scénáři a kvalitních hereckých výkonech.”

Hvězdami úterního odpoledního hudebního programu se staly také zpěváčky Eva Burešová a Kamila Nývltová. Kamila Nýltová již v minulosti na festivalu vystupovala. Komedie, jak sama přiznala, jsou sice její oblíbený žánr, ale raději má romantiku a trailery. „Vodítko k dobrému filmu je pro mě herecké obsazení, na to hodně dám. Recenze neberu moc vážně, dělám si spíše vlastní názor,” řekla.

Sama však jako muzikálová herečka a zpěvačka komediální role nehraje a ani nepřijímá. „Nedávno jsem nad tím přemýšlela, že hraji spíše dramatické role, silné osobnosti, které většinou trpí a umřou. Myslím si, že uvěřitelnější je u mě to utrpení nebo prožitek lásky, než veselohra. Nesu si to nejspíš z vlastního života,“ vysvětluje zpěvačka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků