Hlavní obsah
Více než dvoumetrového sumce, kterého se podařilo ulovit na Novomlýnských jezerech, museli na břeh nakonec vytáhnout tři statní muži. Foto: Jiří Lukeš

Nové Mlýny vydaly kapitální rybu, více než dvoumetrového sumce

O uplynulém víkendu se přiklonila na Novomlýnských jezerech štěstěna k sportovnímu rybáři Ludvíku Vyskočilovi z Velkých Hoštic na Opavsku. Ulovil kapitálního sumce o délce 210 centimetrů a váze 76 kilogramů.

Více než dvoumetrového sumce, kterého se podařilo ulovit na Novomlýnských jezerech, museli na břeh nakonec vytáhnout tři statní muži. Foto: Jiří Lukeš
Nové Mlýny vydaly kapitální rybu, více než dvoumetrového sumce

Šťastný vyznavač Petrova zdaru jednapadesátiletý Ludvík Vyskočil se věnuje rybaření, které je jeho velkou láskou a koníčkem od svých pěti let a na Novomlýnské nádrže jezdí již 25 let a tento čarokrásný kout jihovýchodní Moravy mu učaroval.

Už před několika lety se mu podařilo na horní nádrži odchytnout kapra, který vážil jednadvacet kilogramů, ale jeho největší životní rybářský zážitek a úspěch se mu vyplnil až v uplynulém víkendu, kdy se mu podařilo zdolat sumce o délce více než dvou metrů.

„Jezdím sem už více jak dvě desítky let a vody zdejších jezer mám celkem dobře prozkoumané. Sumci milují traviny a vodní stín, buď pod hrázemi nebo břehy. V jednom ze zdejších jezer jsem nalezl asi v třímetrové hloubce opravdový vodní prales, který představuje zatopený vinohrad. Je to sto dvacet metrů od břehu a tak jsem políčil asi o deset metrů před vodním pralesem na sumce masové kuličky, které zanechávají pachovou stopu. Věřil jsem, že právě ze zatopeného vinohradu nějakého kapitálního vylákám. A stalo se,“ uvedl šťastný rybář.

Po celodenním poklidném rybaření se najednou odpoledne rozdrnčela na jedné z udic signalizace. První záběr signalizoval na vlasci velkou rybu právě z míst zatopené vinice.

„Už po prvním záseku jsem tušil, že to bude něco mimořádného. Ale toto! Bránil se celou svou vahou a já věděl, že ho nesmím pustit do jeho zatopeného pralesa. To by byl konec. Zamotal by se do starých kmínků a utrhl by vlasec. Tak jsem s ním bojoval skoro dvě hodiny. Když se mi ho podařilo navést ke břehu, už jsem v rukou neměl žádnou sílu,“ popsal boj s dravcem rybář.

Byl tak vyčerpaný, že sumce se podařilo vytáhnout na břeh až s pomocí tří statným chlapů. Po nezbytném fotografování, zaměření a vážení pak sumec i s obřadným rozloučením byl pomocí rybářského saku vyveden rybáři zpět na volné jezero a vypuštěn na svobodu.

„Zaslouží si ji, bojoval statečně. Navíc jsem sportovní  rybář a je to otázka cti,“ řekl dojatý vyznavač Petrova zdaru. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků