Hlavní obsah
Poslední úpravy na nové křižovatce v Dobrušce. Foto: Vojtěch Kurfiřt

Nová okružní křižovatka v Dobrušce je hotová. Otevře se o měsíc a půl dřív

Nová okružní křižovatka bude průjezdná již od nedělního večera 1. září. Práce tak budou hotové o měsíc a půl dříve, než byl plánovaný termín dokončení. Vzniklý dopravní uzel definitivně skoncuje s objížďkami a dlouhými kolonami.

Poslední úpravy na nové křižovatce v Dobrušce. Foto: Vojtěch Kurfiřt
Nová okružní křižovatka v Dobrušce je hotová. Otevře se o měsíc a půl dřív

„Stavěli jsme nepřetržitě ve dvanáctihodinových směnách včetně víkendů a sešel se tu mimořádně sehraný a zkušený tým pod vedením vedoucího výroby Martina Hajtmana a stavbyvedoucího Vojtěcha Kurfiřta,“ uvedl výkonný ředitel stavební společnosti SOVIS CZ Pavol Pecha.

Na stavbě za 22,5 milionu korun pracovali silničáři od druhé poloviny března. Dokončení prací bylo původně plánováno na polovinu října. Spolu s křižovatkou vznikly zároveň i chodníky a parkoviště s vodovodem a veřejným osvětlením, které financovalo město Dobruška.

Vnější průměr nové křižovatky je 35 m a protínají ji dva osvětlené přechody pro chodce. Do začátku letních prázdnin zde dopravu řídili regulovčíci a semafory. Během léta byla křižovatka průjezdná jen pro hasiče nebo zdravotníky a ostatní řidiči byli odkázáni na objízdné trasy přes okolní obce. Místní obyvatelé měli vytyčené objízdné trasy vnitřním městem.

Křižovatka leží na dopravním tahu do automobilky v Kvasinách a v časech průjezdu těchto zaměstnanců znamenala pro všechny opakovaně nepříjemné zdržení. Kvůli enormnímu provozu zde docházelo k velkému počtu nehod. Nová podoba dopravního uzlu zajistí plynulý průjezd a vyšší bezpečí všech účastníků provozu, včetně dětí z blízké základní školy.

„Jsme moc rádi, že se nám povedlo stavbu dokončit ještě před začátkem školního roku. Myslím, že tím uděláme radost spoustě řidičů,“ řekl Pavol Pecha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků