Hlavní obsah
Film "Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?" získal Českého lva a řadu dalších ocenění doma i v zahraničí. Foto: Divadlo Alfa

Nová inscenace Alfy začala filmováním

V těchto dnech se naplno rozjely práce na první inscenaci nové sezóny plzeňského Divadla Alfa, jevištní adaptaci výjimečného filmu Jiřího Barty Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?

Film "Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?" získal Českého lva a řadu dalších ocenění doma i v zahraničí. Foto: Divadlo Alfa
Nová inscenace Alfy začala filmováním

Třebaže půvabný příběh o hračkách na půdě na sebe bere letos divadelní podobu, práce na představení začala příznačně k předloze filmovým natáčením.

„Štáb a herci pod vedením Jiřího Barty, který se jako host ujal režie divadelní verze svého filmu, točili na plzeňských půdách. Představení začne pětiminutovým snímkem, který uvede diváky do příběhu. Jde o kombinaci hraného, trikového a animovaného filmu,” vysvětlil ředitel Divadla Alfa Jakub Hora.

Film Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? získal Českého lva a řadu dalších ocenění doma i v zahraničí. Jeho jevištní podoba se od předlohy lehce liší, avšak základní dějová linka – boj dobra a zla - je zachována.

V příběhu se diváci setkají s hračkami, které ožívají na staré půdě. Jejich každodenní kratochvílí je hra, při které losují, kdo bude mít v ten den narozeniny. „Jak to bývá, tam kde je dobro, bývá také zlo. Právě zlá síla unese hračku Panenku Elišku a ostatní malí hrdinové se vypraví na dobrodružnou cestu za její záchranou,” dodal Jakub Hora.

Režisér  a výtvarník Jiří Barta (1948) je legendou českého animovaného filmu. Mezi jeho snímky známé u nás i ve světě patří mimo filmu Na půdě i Projekt, Diskjockey, Zaniklý svět rukavic, Balada o zeleném dřevu, Krysař, Poslední lup či Klub odložených. Významná je i jeho činnost pedagogická na pražské VŠUP a na plzeňské ZČU.

Premiéru představení Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny, které bude určeno pro děti od 5 let i jejich rodiče, prarodiče a všechny milovníky dobrodružství, chystá Alfa na konec října.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků