Hlavní obsah
Nočního běžeckého závodu ve Velkých Karlovicích se zúčastnilo 190 sportovců. Foto: archiv VALACHY TOUR

Noční stopu Valachy vyhrál Tomáš Lichý, místo na lyžích se závodilo v běhu

Tomáš Lichý se stal vítězem NOČNÍ STOPY VALACHY – úvodní akce seriálu VALACHY TOUR 2016, která se konala v sobotu 27. února ve Velkých K arlovicích. Mezi ženami obsadila první místo Kristína-Néč Lapinová.

Nočního běžeckého závodu ve Velkých Karlovicích se zúčastnilo 190 sportovců. Foto: archiv VALACHY TOUR
Noční stopu Valachy vyhrál Tomáš Lichý, místo na lyžích se závodilo v běhu

Původně plánovaný závod na běžkách byl pro nedostatek přírodního sněhu změněn na závod v terénním běhu, což ovšem nijak neubralo atmosféře ani návštěvnosti.

Na trasu 11 km, vedenou po lesních cestách a cyklostezce Bečva, vyrazilo po setmění 190 závodníků s čelovkami, startovalo se intervalově po 10 sekundách od hotelu Galik. Vedle toho se zapojilo dalších téměř 130 dětí do odpoledních dětských závodů na kratší vzdálenosti.

„Stejnou situaci jsme zažili i v roce 2014, tehdy se také závodilo v běhu, přírodě zkrátka neporučíme. Někoho možná změna disciplíny odradila, mnohé jiné naopak na poslední chvíli přilákala,“ poznamenal prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

To byl i případ vítěze Tomáše Lichého, jenž pravidelně vyhrává čistě běžecké závody VALACHY TOUR. „Neustále jsem sledoval vývoj počasí, a když se nakonec rozhodlo pro běh, na poslední chvíli jsem se přihlásil. Trať byla hezká, dobře značená, pro mě nepříliš náročná, na druhou stranu jsem do závodu i tak musel dát vše, protože při intervalovém startu nikdy nevíte, jak jste na tom v celkovém pořadí, a nemůžete taktizovat. Já sám jsem to na začátku trochu přehnal a poslední tři kilometry byly horší, ale vyšlo to,“ pochvaloval si Tomáš Lichý, který 11 km s převýšením 207 metrů zaběhl za 38:23 minut. Druhé a třetí místo obsadili Petr Lukeš a Adam Gaura.

Nejúspěšnější žena, slovenská triatletka a loňská vítězka VALACHY TOUR Kristína Néč-Lapinová prozradila, že i jí přišla změna disciplíny vhod. „Ze všech pěti akcí seriálu VALACHY TOUR jsou pro mě běžky nejslabší disciplínou, takže jsem ráda, že hned na úvod jsem si mohla pojistit dobrý bodový výsledek,“ konstatovala Kristína Néč-Lapinová, kterou bavila i atmosféra nočního závodu.

„Takový závod jsem dosud absolvovala jen jednou, je to moc pěkný zážitek, velmi se mi NOČNÍ STOPA líbila. Navíc už jsem se k vám těšila i na na vaše skvělé valašské frgály,“ poznamenala Lapinová. Druhé místo obsadila vítězka prvních dvou ročníků VALACHY TOUR Lucie Gruchalová, třetí byla Eva Galaczová. 

Seriál VALACHY TOUR zahrnuje celkem pět závodů v různých disciplínách, propojených bodovým hodnocením v dospělých i dětských věkových kategoriích. Další akcí bude v sobotu 7. května VALACHY DUATLON, opět se startem a cílem u hotelu Galik.

„Rádi bychom se při této příležitosti pokusili o zápis do české knihy rekordů. Již loni se VALACHY DUATLON stal díky účasti 278 dospělých a 200 dětí největším duatlonovým závodem pro širokou veřejnost v České republice. Letos bychom se chtěli pokusit stvrdit tento rekord oficiálně. Všechny sportovce srdečně zveme – natrénujte, přijďte si zazávodit a pomozte vytvořit nový český rekord,“ vyzval prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků