Hlavní obsah
Kostel v Židlochovicích Foto: Jiří Smutný

Noc kostelů bude letos i v Židlochovicích

V pátek 25. května se ve farním kostele Povýšení sv. Kříže v Židlochovicích na Coufalíkově náměstí uskuteční program pro děti i dospělé v rámci celostátní akce Noc kostelů.

Kostel v Židlochovicích Foto: Jiří Smutný
Noc kostelů bude letos i v Židlochovicích

Vše začne v 18.00 hodin vyzváněním zvonů a vystoupením Farní kapely Židlochovice. V 18.45 hodin je na pořadu Barevné dobrodružství s Markétou Vašíčkovou, což je výtvarné pásmo, určené především dětem.

Od 19.30 hodin bude večerní program pokračovat přednáškou Ph.Dr. Martina Hladkého, Ph.D., nazvanou Duchovní život Tomáše Garrigua Masaryka.

Ve 20.00 hodin začne koncert Křesťanství v písních Boba Dylana. Vystoupí Marie Puttnerová (zpěv), Tomáš Šenkyřík (zpěv), Jan Navrátil (kytara), Michal Sládek (basa), Vladimír Třebický (bicí) a Farní kapela Židlochovice (sbory).

Ve 21.30 hodin přijde na řadu Korunka Božího milosrdenství (R. D. Mgr. Pawel Cebula). Ve 22.00 hodin je na programu Píseň písní - čtení při svíčkách s kytarovým doprovodem. Večer uzavře Violové nokturno z kostelní věže (Marek Otýpka).

Po celou akci bude kostel otevřen a bude možné si prohlédnout kůr a věž kostela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků