Hlavní obsah
Foto: Alena Zavoralová

Neobvyklé Velikonoce tradičně, dokonce i v karanténě

Poličské muzeum přináší způsob, jak si velikonoční svátky užít a zároveň se nezbláznit. Chce povzbudit, aby na ně lidé nerezignovali, užili si je neobvykle, přesto svátečně, tradičně a v rodinném kruhu. K tomu vytvořili návod na každý den z nadcházejícího pašijového týdne.

Foto: Alena Zavoralová
Neobvyklé Velikonoce tradičně, dokonce i v karanténě

„Ať následující návod neslouží jako inspirace jen dětem a maminkám, protože ty jsou obvykle nositelkami rodinné tradice, ale nám všem,“ doporučuje autorka textu a etnografka muzea Mgr. Stanislava Cafourková.

V připraveném plánu pašijového týdne se například dozvíte, jaké jsou tradice jednotlivých dní, jaké pokrmy je vhodné jíst a na jakém nádobí servírovat nebo naopak kdy jíst nemáme a proč. Soubor je doplněn o zajímavé ilustrační fotografie výstav poličského muzea, koledy a recepty.

Důležitou součástí je i každodenní tip na výtvarnou či rukodělnou aktivitu hodící se ke Květné neděli, Škaredé středě, Zelenému čtvrtku, Velkému pátku, Bíle sobotě, Božímu hodu velikonočnímu a Velikonočnímu pondělí.

Mimo jiné muzeum nabízí i několik dalších aktivit pro děti a dospělé. Jde o vytváření tradiční lidové jarní dekorace – VRKOČE pomocí připraveného foto návodu a aktivitu zlepšující jemnou motoriku a trpělivost a tou je KRMENÍ PTAČÍ RODINKY.

Podrobný popis aktivit a fotografie naleznete na www.cbmpolicka.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků