Hlavní obsah
Staniční sestra ARO Silvie Nevřalová s novými dýchacími přístroji Foto: Lucie Drahošová

Nemocnice Přerov vybavila ARO novými přístroji za více než 4 milióny

Nové přístroje za 4,25 miliónu korun nakoupila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL, pro své oddělení anesteziologie a resuscitace (ARO). Nové vybavení již v těchto dnech pomáhá pacientům i zdravotnickému personálu na operačních sálech i na lůžkovém oddělení.

Staniční sestra ARO Silvie Nevřalová s novými dýchacími přístroji Foto: Lucie Drahošová
Nemocnice Přerov vybavila ARO novými přístroji za více než 4 milióny

„Na operační sál jsme pořídili nový moderní anesteziologický přístroj od firmy GE, který vylepší stávající vybavení. Další novinkou je videolaryngoskop používaný při intubacích pacienta, tedy při obtížném zajištění dýchacích cest, a dále pak vyhřívací podušky pod pacienty. Ty se používají při časově náročnějších operacích,“ prozradil MUDr. Zdeněk Plhal, primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Přerov.

Lůžkové oddělení se pak nově může pyšnit pěti dýchacími přístroji od firmy Dreger, které jsou považovány za špičky v oboru. Tyto plicní ventilátory jsou využívány u pacientů, kteří potřebují dechovou podporu. Investiční balík pak uzavírají dvě nová lůžka pro lepší polohování pacientů.

„Nakoupené vybavení představuje důležitý krok pro poskytování kvalitní a bezpečné zdravotní péče v naší nemocnici,“ dodal MUDr. Zdeněk Plhal.

Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Přerov má v současnosti pět resuscitačních lůžek, z toho dvě lůžka v samostatných boxech. Na ARO jsou přijímáni nemocní po neodkladné resuscitaci v terénu nebo v nemocnici a pacienti bezprostředně ohrožení na životě, například v bezvědomí, při selhání krevního oběhu nebo dýchání, při intoxikaci.

Zdejší lékaři zabezpečují také anestezii na dalších odděleních nemocnice - na chirurgickém, gynekologicko-porodnickém, očním, ORL, urologickém i ortopedickém. Mimo to pak poskytují například také pomoc při neodkladné resuscitaci v nemocnici, při akutní a chronické bolesti či při podávání analgezie při porodech.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků