Hlavní obsah
Na pokojích nechybí ani nové obklady s dětskými motivy. Foto: Tereza Bulková, Nemocnice Šumperk

Nejmenší pacienti Nemocnice Šumperk budou mít nové pokoje

Nemocnice Šumperk se pustila do rekonstrukce svého dětského oddělení. Pro své malé pacienty postupně zmodernizuje lůžkové pokoje. Nový nábytek, velká LCD televize nebo třeba stropní ventilátory, které uleví s příchodem veder. I díky tomu se budou nejmenší pacienti cítit na oddělení příjemněji.

Na pokojích nechybí ani nové obklady s dětskými motivy. Foto: Tereza Bulková, Nemocnice Šumperk
Nejmenší pacienti Nemocnice Šumperk budou mít nové pokoje

První tři pokoje již nemocnice zmodernizovala, další tři na svoji rekonstrukci ještě čekají. Nemocnice by ji ráda zvládla do letošního podzimu. Celkem ji modernizace oddělení vyjde na 400 tisíc korun.

„Celková úprava pokojů spočívá zejména v generální rekonstrukci rozvodů vody a elektroinstalaci, v rámci které jsme vyměnili staré lampy za nová moderní světla, která jsou polohovatelná a tím pádem pro naše malé pacienty mnohem šetrnější,“ informoval Správce Nemocnice Šumperk Ing. Martin Pelnář s tím, že byť na první pohled není tato změna znát, je ze stavebního hlediska poměrně náročná.

Naopak co už pouhým okem viditelné je, jsou nové podlahy, vymalované stěny, moderní nábytek, nadstandardní vybavení či obklady s dětskými motivy, díky kterým se budou malí pacienti cítit v nemocnici zase o něco příjemněji. S příchodem veder pak dětem pomůžou vyrovnat se lépe s tropickými teplotami nové stropní ventilátory.

„Jediné, co rekonstrukce neřeší, jsou okna, která budou vyměněna v rámci revitalizace a zateplení budovy A, ve které se dětské oddělení nachází. I tato akce je plánována na tento kalendářní rok,“ slibuje Martin Pelnář.

Poslední etapou rekonstrukce pak bude výměna podlahy na centrální chodbě oddělení. „To je však akce, kterou je třeba pečlivě naplánovat s ohledem na zajištění základní potřeb našich pacientů. Tyto práce u nás probíhají vždy o víkendu, konkrétně v nočních hodinách, kdy je minimální provoz,“ uvedl správce.

Dětské oddělení Nemocnice Šumperk je hrdým držitelem prestižního ocenění Baby Friendly Hospital. Protože právě nejmenší pacienti snáší hospitalizaci mnohdy hůře než ti dospělí, snaží se jim nemocnice zdejší pobyt na dětském oddělení zpříjemňovat nejrůznějšími aktivitami.

„Kromě toho, že za dětmi dochází každý měsíc zdravotní klauni, pořádáme na oddělení například výtvarné kurzy ve spolupráci s Odborem sociálních věcí. V loňském roce naše pacienty navštívili i profesionální hasiči, kteří jim předčítali pohádky z jejich nové knížky. A také nadále spolupracujeme s herní specialistkou,“ prozradil primář dětského oddělení MUDr. Miroslav Musílek s tím, že zbavit se strachu před vyšetřením pomáhá dětem panenka Cecilka.

Nemocnice Šumperk byla také prvním zdravotnickým zařízením, které přišlo s nápadem obohatit dětský jídelníček malých pacientů o větší množství ovoce i zeleniny. Hospitalizované děti dostávají od loňského roku díky spolupráci s firmou MF Fruit dvakrát týdně speciální vitamínové balíčky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků