Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Nedostali v baru cigarety, tak se pro ně vrátili s noži v rukou

Speciální pořádková jednotka společně se strážníky městské policie zasahovala ve středu kolem 21. hodiny a Havířově-Šumbarku, kde dva cizinci s nožem v ruce vyhrožovali hostům smrtí.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Nedostali v baru cigarety, tak se pro ně vrátili s noži v rukou

"Konflikt začal asi hodinu před zásahem policie. Do baru přišli tři rusky hovořící muži. Jeden z nich chtěl po jednom z hostů cigaretu, po odmítnutí muži náhle vstali od stolu a začali se s hosty dohadovat. Všichni tři cizinci odešli. Asi o hodinu později se dva z nich vrátili zpět. To už byli vyzbrojeni noži a lidem vyhrožovali zabitím," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Policisté zjistili, že se jednalo o jednatřicetiletého Bělorusa, který nadýchal 1,39 promile alkoholu v dechu. Cizinec byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Druhý, pětatřicetiletý Kyrgyzstánec byl umístěn do policejní cely.

"V současné době oba pobývají v havířovském uprchlickém zařízení. Oba jsou podezřelí ze spáchání přečinu výtržnictví a násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Během dnešního dne budou oba vyslechnuti, případ bude předán službě kriminální policie a podle zjištěných skutečností bude pravděpodobně podán návrh na jejich vazební stíhání," dodala Viačková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků