Hlavní obsah

Nadace Jistota věnovala finanční dar sociálním službám v Havířově

Finanční dar ve výši 98 912 korun věnovala Nadace Jistota představitelům Sociálních služeb města Havířova.

Nadace Jistota věnovala finanční dar sociálním službám v Havířově

Šek 18. července slavnostně na havířovské radnici předala řediteli sociálních služeb Milanu Černému členka Nadace Jistota Brigita Štefánková se slovy: "Země je tak bohatá, jak se dokáže postarat o své potřebné." Popřála držitelům šeku, aby jej dobře využili.

Darovaná částka je určená pro rozšíření komunikačních a sociálních možností uživatelů služeb Poradenského střediska pro rodinu a dítě v Havířově. Součástí střediska jsou totiž služby půjčování kompenzačních pomůcek rodinám s dětmi se zdravotním postižením, především pomůcek tzv. asistivní technologie, které usnadňují ovládání počítače lidem s výrazným zdravotním postižením.

O tyto pomůcky projevují zájem především rodiny dětí o mozkové obrně, dětí s autismem, dětí s mentálním a kombinovaným postižením, kde se projevuje porucha řeči. Poradenské středisko pro rodinu a dítě v Havířově má v současné době až kolem stovky uživatelů poskytovaných sociálních služeb a další pomůcky pro ně jsou nanejvýš potřebné. Pomůcky dětem zvyšují míru jejich samostatnosti, rozvíjejí jejich dovednosti a v neposlední řadě jim obohacují trávení jejich volného času.

Za darovanou částku chce poradenské středisko zakoupit například velkoplošnou klávesnici k počítači, komunikátory, různé elektronické hračky, dotykový monitor, velkou polohovací myš k počítači, kterými dosud v Havířově nedisponovali.

"Nadace Komerční banky Jistota je významnou součástí českého charitativního prostředí již druhé desetiletí. Finančně přispívá na činnosti zdravotně-sociálního charakteru, podporuje projekty v oblasti rozvoje občanské společnosti a nabízí pomoc při vzdělávání. Značné prostředky plynou rovněž na podporu lidem v tíživé životní situaci, tj. zdravotně postiženým nebo osobám v tísni," informovala Ing. Eva Wojnarová, tisková mluvčí Havířova.

Za dobu své existence již přispěla nadace na podporu všech těchto činností částkou přesahující 120 milionů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků