Hlavní obsah
Casanovské slavnosti 2013 na zámku Duchcov Foto: Marian Hochel

Na zámku Duchcov bude opět veselo. Blíží se Casanovské slavnosti 2014

A je to tady! Dvacátý jubilejní ročník Casanovských slavnosti je na spadnutí. Co připravuje správa duchcovského zámku v souvislosti s největší kulturní akcí sezóny, jež bude opětovně započata příjezdem Giacoma Casanovy na pozvání hraběte Valdštejna na jeho věhlasné zámecké sídlo?

Casanovské slavnosti 2013 na zámku Duchcov Foto: Marian Hochel
Na zámku Duchcov bude opět veselo. Blíží se Casanovské slavnosti 2014

V zámecké Galerii Giacomo bude v pátek 6. června zpřístupněna výjimečná výstava Slovo jako obraz – Ikony Martina Damiana, ikonopisce a bývalého člena Řádu menších bratrů kapucínů, který pořádá kurzy ikonopisectví a jeho výtvarná díla jsou vystavována v České republice i v zahraničí.

V sobotu 7. června v 15 hodin se v zámecké galerii uskuteční mimořádná komentovaná prohlídka pod názvem Jak se rodí ikony za účasti samotného autora výstavy. Výstava ikon v zámecké galerii bude přístupná do 31. srpna denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin.

Od pátku 17 hodin do neděle 9 hodin bude v Knížecí zahradě k vidění výstava Krása bonsají, kterou tradičně pořádají členové Bonsai klubu Libochovice. Můžete se těšit na desítky různých druhů bonsají a exotické květeny působivě instalované na vrchním parteru zahrady projektované podle francouzských barokních vzorů. Romantické večerní nasvícení výstavy jistě nabídne návštěvníkům nejeden ojedinělý zážitek.

V sobotu 7. června se už na návštěvníky zámku bude těšit samotný Giacomo Casanova v podání Milana Petrovského, který všechny zvědavce přivítá přímo v zámeckých expozicích. Zámecké hrátky s Casanovou, oživené prohlídky zámecké expozice s herci z Divadla M, se budou konat ve 13 a 14 hodin, zájemcům doporučujeme rezervaci předem na tel. 417835301; rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 30 minut před konáním příslušné prohlídky.

Kromě toho se můžete těšit na dobový jarmark, vystoupení šermířů, projížďky v historických kočárech a řadu dalších kulturních akcí s doprovodným programem, které pořádá Kulturní centrum Duchcov na nádvořích zámku a na hlavní scéně v zámecké zahradě. Slavnosti budou zakončeny v sobotních večerních hodinách koncertním vystoupením skupiny Olympic a velkolepým ohňostrojem. Správa zámku přeje všem účastníkům slavností přívětivé počasí a mnoho nezapomenutelných dojmů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků