Hlavní obsah
Foto: Foto: archiv galerie

Na výstavu komiksů zve zájemce zlínský zámek

Kdo by neměl rád kreslené příběhy s tradiční bublinou u pusy. A pokud v nich jde o víc než jen o samotný příběh, pokud mají uměleckou hodnotu, je i na co se dívat. Třeba jako v případě výstavy komiksů Vojtěcha Maška v grafickém kabinetu zlínského zámku. Expozici připravila Krajská galerie výtvarného umění.

Foto: Foto: archiv galerie
Na výstavu komiksů zve zájemce zlínský zámek

Vojtěch Mašek původně studoval scenáristiku na pražské FAMU. Už během studií se ale začal se svým spolužákem Džianem Babanem věnovat tvorbě komiksů.

„Ostatně komiksy, o jejichž výtvarnou stránku se stará právě Vojtěch Mašek, mohou připomínat formu detailněji ilustrovaného, ale přitom pořád ještě lehce načrtnutého scénáře. Volnou kresbou či malbou doplněné výstřižky z časopisů, kolážovité obrazy, pomáhají dokonale vykreslit atmosféru. A to nejen tam, kde by se to v rámci malých bublin podařilo textem asi jen stěží,“ říká o autorovi kurátor výstavy Martin Fišr z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Vojtěch Mašek s Džianem Babanem společně stvořili spoustu zajímavých kreací. Prolínají se v nich postavičky jako z jiného světa, ale také obyčejní lidé. Jedním ze zatím posledních počinů Vojtěcha Maška je scénář pro album Ve stínu šumavských hvozdů, který napsal opět s Džianem Babanem. Výtvarníkem byl tentokrát Jiří Grus a hlavní postavou tohoto komiksu slavný Old Shatterhand.

Ve Zlíně představuje Vojtěch Mašek ukázky z komiksů, pod kterými je podepsán jako výtvarník. Výstava potrvá v Grafickém kabinetu zlínského zámku do 9. prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků