Hlavní obsah
Minitriatlon Valachy Man se tradičně koná u rekreační nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Foto: Archiv Valachy Tour

Na Valachy Mana míří známí triatleti i olympionik Ondřej Synek

Seriál závodů Valachy Tour, který na Valašsku pořádá Resort Valachy Velké Karlovice, bude v pátek 9. srpna pokračovat další akcí – minitriatlonem Valachy Man. Uskuteční se u rekreační nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově.

Minitriatlon Valachy Man se tradičně koná u rekreační nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Foto: Archiv Valachy Tour
Na Valachy Mana míří známí triatleti i olympionik Ondřej Synek

Právě zde se tradičně nabízí ideální terén pro spojení tří disciplín triatlonu: plavání, kola a běhu.

Sportovci mohou startovat sami nebo ve tříčlenných štafetách.

„Stejně jako při obou uplynulých závodech Valachy Tour, i tentokrát budou mít sportovci příležitost změřit síly s profesionály. Triatlonu se zúčastní mimo jiné dvojnásobný držitel olympijského stříbra skifař Ondřej Synek. Velkým lákadlem bude i start mezinárodně úspěšných triatletů, například Jana Čelůstky, Tomáše Eberla, Pavla Santo, Martina Krňávka či Anety Grabmüllerové,“ uvedl prezident Valachy Tour Vladimír Sušil.

Minitriatlon Valachy Man má již tříletou tradici. Letošní ročník přinese novinku. „Zatímco dříve se vždy závodilo na jedné trase, letos poprvé si mohou závodníci vybrat ze dvou - k dosavadní trase jsme přidali novou, která je o pár kilometrů delší a náročnější. Na její cyklistické části jsme navíc vypsali horskou prémii Nikon. Zájemcům doporučujeme včasnou rezervaci na www.valachytour.cz, v současné chvíli už nám zbývá jen něco kolem čtyřiceti míst,“ dodal Vladimír Sušil.

Závodníci na obou trasách nejprve absolvují plavání v přírodním koupališti Na Stanoch. Následovat bude horské kolo okolím přehrady Stanovnice, u delší trasy zpestřené náročnou terénní etapou. Právě zde budou měřeny časy v rámci horské prémie. Závěrečnou běžeckou disciplínu absolvují sportovci na cyklostezce Bečva, na delší trase bude zčásti protažena do terénu.

Vítězové v mužských i ženských kategoriích si mezi sebe rozdělí finanční odměny v celkové výši 40 tisíc korun a další ceny od sponzorů. Pro sportovce i diváky bude připraven doprovodný program včetně dětského závodu, v němž malí závodníci poměří síly v jízdě na kole a běhu.

Ondřej Synek se Valachy Mana účastní v rámci závěrečné přípravy na mistrovství světa v Koreji, které se uskuteční na konci srpna.  Valachy Man pro něj bude vůbec první zkušeností s triatlonem. "Spíš se účastním cyklistických závodů nebo běžeckých akcí. Ale plavat umím, tak doufám, že to nějak půjde a nebude to úplná ostuda," komentoval to s nadsázkou úspěšný sportovec.

Valachy Man je třetí z celkem čtyř plánovaných akcí seriálu Valachy Tour, který sportovcům všeho věku nabízí příležitost srovnat síly s profesionály a získat atraktivní ceny v celkové hodnotě 750 tisíc korun. První závod Valachy Duatlon, pořádaný v dubnu ve Velkých Karlovicích, vyhrál Svatopluk Janečka před triatletem, účastníkem olympiády 2012 Janem Čelůstkou a triatletem Jiřím Klímou. Druhý závod Bike Valachy 13. července ve Velkých Karlovicích ovládl olympijský vítěz, cyklista Jaroslav Kulhavý před Matoušem Ulmanem a Pavlem Boudným. Poslední závod seriálu – Běhej Valachy – se bude konat 26. října ve Velkých Karlovicích.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků