Hlavní obsah
Výstavba chodníku v Tovární ulici. Foto: Jana Končítková

Na sídliště Tovární bezpečně po novém chodníku

Maminky s kočárky, děti i senioři se už bezpečně dostanou z centra Bohumína na sídliště v Tovární ulici v městské části Záblatí. Město se v lokalitě pustilo výstavby přes půl kilometru dlouhého chodníku. Ten vyrůstá podél zdejšího podniku Bochemie a dovede chodce bezpečně až na samotné sídliště.

Výstavba chodníku v Tovární ulici. Foto: Jana Končítková
Na sídliště Tovární bezpečně po novém chodníku

„V minulosti jsme podél Bochemie vybudovali pro větší bezpečnost pěších pouze chodník z recyklátu. Osvědčil se, ale bylo nutné vyřešit ještě podél úzké komunikace i další část pro pěší, která byla zcela bez chodníku a chodcům nezbývalo nic jiného než jít v silnici a míjet se s projíždějícími auty. Proto jsme se v rámci zvyšování bezpečnosti pustili do opravy stávajícího chodníku i budování zcela nové části,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Nový chodník ze zámkové dlažby by měl být hotov do půlky září. Náklady na jeho vybudování přijdou radnici na necelých 1,8 miliónu korun. V budoucnu plánuje město ještě úpravu samotné komunikace. „Příští rok tady pro lepší komfort řidičů vybudujeme ještě několik výhyben a posílíme veřejné osvětlení,“ doplnil Vícha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků