Hlavní obsah
Přítomni obrželi platnou "žehnající" cykloznámku, obdobu automobilové STK. Foto: Ondřej Trojek

Na požehnaném kole vyrazili k poctě průkopníka českobudějovických cyklostezek Josefa Cepáka

K historicky prvnímu Jarnímu žehnání kol v Českých Budějovicích k salesiánům ve Čtyřech Dvorech dorazilo v neděli odpoledne na 70 cyklistů různého věku.

Přítomni obrželi platnou "žehnající" cykloznámku, obdobu automobilové STK. Foto: Ondřej Trojek
Na požehnaném kole vyrazili k poctě průkopníka českobudějovických cyklostezek Josefa Cepáka

Počasí prvnímu ročníku přálo více než dost, a navíc velkým lákadlem určitě byla i následná společná cyklojízda z Českých Budějovic na Hlubokou nad Vltavou, jakožto památka na zesnulého obroditele českobudějovických cyklostezek Josefa Cepáka. V úvodu setkání vystoupila i jeho manželka Ludmila Cepáková, která vzpomněla na několik společných zážitků kolem vzniků cyklostezek a jeho vztahu ke sportu.

Průkopník českobudějovických cyklostezek Josef Cepák, učitel českobudějovického Biskupského gymnázia, který v roce 2010 tragicky zahynul při výstupu na horu Mont Blanc, dlouhodobě usiloval o vznik a rozšíření cyklostezek na Českobudějovicku. Od roku 2010 nese na jeho památku cyklostezka Hluboká nad Vltavou - České Budějovice jeho jméno.

Žehnání se ujal otec myšlenky, salesián P. Vít Dlapka, který cyklistům nejen požehnal a popřál šťastnou cyklistickou sezónu, ale všem přítomným rozdal platnou "žehnající" cykloznámku, obdobu automobilové STK. Platnost těchto známek je rok, a to přesně do Jarního žehnání 2018, čímž P. Dlapka naznačil, že tato akce neskončí jen u prvního ročníku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků