Hlavní obsah
Foto: Miroslav Knotek

Na plzeňském náměstí Míru stojí Lípa republiky

V rámci oslav 100. výročí založení samostatné Československé republiky byla v neděli 28. října na náměstí Míru v Městském obvodu Plzeň 3 slavnostně zasazena jubilejní Lípa republiky.

Foto: Miroslav Knotek
Na plzeňském náměstí Míru stojí Lípa republiky

Nezapomínejme na své kořeny, stojí na pamětním kamenu u nově zasazeného stromu. A přesně v tomto duchu probíhala slavnostní akce, kdy ani velmi chladné a deštivé počasí neodradilo dvě desítky účastníků od připomenutí si tak důležitého okamžiku v dějinách naší vlasti.  

„Chtěli jsme, aby i náš obvod, jako obec, měl svoji jubilejní lípu, která by připomínala historickou chvíli našeho národa. Jsem rád, že si občané i přes nepřízeň počasí udělali čas a zúčastnili se tohoto slavnostního aktu,” uvedl David Procházka, místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

Lípu, kterou dodalo plzeňské zahradnictví, zasadil místostarosta třetího plzeňského obvodu David Procházka společně s přítomnými občany a dětmi a vychovateli z Dětského domova Domino. Tento národní jubilejní strom se zařadí mezi další stromy, které byly v minulých dnech vysazovány na různých místech města, kraje i republiky.

„Mé zvláštní poděkování patří dětem z Dětského domova Domino, které přišly a pomohly nám lípu v tomto nepříznivém počasí zasadit. Ta lípa poroste s nimi a ony se jednou pochlubí svým dětem, že u toho byly,” dodal David Procházka.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků