Hlavní obsah
Oprava energetických sloupků v Novém Jičíně Foto: Město Nový Jičín

Na náměstí v Novém Jičíně opravují energetické sloupky

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně se začaly opravovat reklamované energetické sloupky. Firma Eurovia CS práce rozdělila do tří etap, aby nebyl rozkopán celý střed náměstí. Během každé etapy dělníci odkanalizují tří energosloupky.

Oprava energetických sloupků v Novém Jičíně Foto: Město Nový Jičín
Na náměstí v Novém Jičíně opravují energetické sloupky

Práce na náměstí započaly v úterý 28. června rozebráním dlažby a oplocením prvních tří energetických sloupků. Celá oprava by měla být hotova, včetně opětovné pokládky dlažby v místech překopů, do 15. července tohoto roku.

Dělníci každý z devíti reklamovaných energetických sloupků odkryjí, udělají výkop pro odvodnění a do něj vloží potrubí, které bude odvádět vodu do dešťové vpusti. V rámci reklamace provedou pracovníci firmy Eurovia CS i kontrolu elektrických rozvodů, aby se vyloučilo, že je nepoškodila voda.

Dvanáct energetických sloupků bylo na náměstí instalováno v rámci jeho rekonstrukce v roce 2009. Pouze tři však byly napojeny na kanalizaci. Neodvodněné šachty, ve kterých jsou zdroje elektrické energie umístěny, zatopila voda a energetické sloupky nebylo možné od listopadu 2009 používat. Město Nový Jičín závady reklamovalo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků