Hlavní obsah
Foto: zoo Praha P. Hamerník

Na chov zvířat přispěli dárci pražské zoo za šest dnů 716 318 korunami

Pandemií trpí nejen lidé, ale také zvířata v zoologických zahradách. Výpadek ze vstupného je velkým zásahem do financování. Pražská zoo, ale i ty další u nás, jsou naštěstí alespoň částečně sanovány z darů. Přibylo adopcí i sponzorství zvířat. Ta můžete sledovat na YouTube kanál Krátce ze zoo.

Foto: zoo Praha P. Hamerník
Na chov zvířat přispěli dárci pražské zoo za šest dnů 716 318 korunami

Videoinformace o přírůstcích v čase karantény

Za šest dní přibylo 197 nových adoptivních rodičů a 160 individuálních sponzorů. Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek k tomu uvedl:

„Úspěch videí na našem youtubovém kanálu Krátce ze zoo nás inspiroval k tomu, abychom vedle zpráv o zvířatech, která naši návštěvníci dobře znají z minulosti, přinášeli také podstatně více informací o mláďatech, jež se narodila či vylíhla v době uzavření zoo. Zájem o jejich adopci a sponzoring nás velice těší a je pro nás velkým povzbuzením. Moc děkujeme, vážíme si toho. “

Aktuálně lidé přispěli na chov zvířat adopční částkou 575 245 Kč a na sponzorství věnovali 141 073 Kč. dohromady tedy 716 318 korun. „Jsem moc rád, že se nám podařilo kampaní ještě více podpořit adopce a sponzoring.

Čekají na své sponzory

„Některá zvířata už adoptivní rodiče mají, levhart mandžuský nebo lemur kata, někteří na své nové adoptivní rodiče ještě čekají, například panda červená nebo krajta tygrovitá. Ale i ti se určitě dočkají,“ dodal vedoucí oddělení PR a marketingu Jakub Hritz.

Jak se zapojit do sponzoringu a adopce

Adoptivním rodičem se může stát každý, kdo přispěje ročním příspěvkem, který je u jednotlivých druhů odlišný a je odvozen od ročních nákladů na krmivo a další péči o dané zvíře. Sponzorem pak ten, kdo zaplatí částku minimálně 100 Kč na kterékoli zvíře.

Další informace na stránkách zoo v sekci Jak pomoci. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků