Hlavní obsah
Kolem atentátu ještě nebylo zodpovězeno vše. Německé archívy se otevírají teprve po 70 letech. Foto: Martin Šalek

Na Bulovce se bude promítat dokument o Heydrichovi

V den úmrtí Reinharda Heydricha v Nemocnici Na Bulovce pořádá nemocnice veřejnou projekci a diskusi s historikem. Vstup je volný.

Kolem atentátu ještě nebylo zodpovězeno vše. Německé archívy se otevírají teprve po 70 letech. Foto: Martin Šalek
Na Bulovce se bude promítat dokument o Heydrichovi

Kdo má zájem dozvědět se další souvislosti spojené s atentátem na Heydricha, může se zúčastnit veřejné projekce dokumentu z cyklu České televize Heydrich - konečné řešení. Tentokrát půjde o 36. díl celé série s názvem "Souboj na Bulovce. Projekce se koná 4. června v 17 hodin v posluchárně na Gynekologicko-porodnické klinice Nemocnice Na Bulovce (přízemí, budova č. 15).

Po skončení projekce, která trvá zhruba 25 minut, bude následovat diskuze s tvůrci dokumentu a historikem Michalem Šimůnkem, Ph.D z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR. "Kolem atentátu ještě nebylo zodpovězeno vše. Německé archívy se otevírají teprve po 70 letech, a proto se všem historikům nabízejí další otázky," uvedl historik Michal Šimůnek.

Datum projekce nebylo zvolené náhodou. Heydrich upadl 3. června do kómatu a 4. června v 4.30 zemřel podle první úmrtní zprávy na celkovou sepsi organizmu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků