Hlavní obsah
Tiskovka k muzikálu Tarzan Foto: Petr Mráček

Muzikálový Tarzan se představí v Praze, premiéra bude v říjnu

V říjnu představí pražské Divadlo Hybernia nový muzikál Tarzan a herci se už nyní pečlivě připravují na své role. O obsazení i podrobnostech byli v pondělí 20. května novináři informováni na tiskové konferenci. Premiéra muzikálu se bude konat 3. října v Divadle Hybernia.

Tiskovka k muzikálu Tarzan Foto: Petr Mráček
Muzikálový Tarzan se představí v Praze, premiéra bude v říjnu

O tom, že se bude na co těšit, nás přesvědčili Michaela Gemrotová, Josef Vojtek, Ladislav Korbel, Martin Šemík, David Gránský, Peter Pecha, Vojtěch Drahokoupil, Petra Vraspírová, Eva Burešová a Tomáš Trapl. Diváky čeká muzikál se světovým ohlasem, jehož licenci získalo divadlo přímo od společnosti Disney. V dalších významných rolích zahrají a zazpívají také Dita Hořínková, Ivana Korolová, Jaromír Dulava nebo Marian Vojtko.

Ze srdce džungle vystoupí Tarzan, aby poznal životní lásku a zachránil svou zvířecí rodinu. Příběh přinese nezapomenutelnou podívanou i velké poselství. Hudbu k němu složil fenomenální Phil Collins, který si za tento počin odnesl několik prestižních hudebních cen. U nás se režie ujal Libor Vaculík a se svým týmem promění Divadlo Hybernia na africkou divočinu plnou úchvatných pěveckých výkonů i akrobatických kousků.

„Můj Tarzan bude určitě krásný. Věřím tomu, mám k dispozici výborný tým spolupracovníků, ať už je to Roman Šolc s kostýmy nebo Petr Hloušek, který je autor scény a projekcí. Máme i exkluzivní obsazení, tak nic nebrání tomu, abychom udělali hezké představení. To bude hodně náročné – celé dvě hodiny se promítají projekce. Výjimečné je také to, že muzikál se bude uvádět s živým orchestrem, což je v Praze ne příliš časté," slibuje Vaculík.

Diváci se mohou těšit na muzikál plný dramatických situací, dynamické hudby, propracovaných kostýmů a krásnou atmosféru pralesa, kde nebudou chybět ani speciální závěsy s létajícími opicemi.

V hlavní roli Tarzana se představí takové hvězdy, jako David Gránský, Peter Pecha a Vojtěch Drahokoupil. Ti všichni projdou náročnými zkouškami a musí se vžít do duše mladého muže, který hledá své kořeny.

Držitel Ceny Thálie Peter Pecha už teď dře pečlivě v posilovně a připravuje se na akrobatické kousky. Dokonce má v plánu se inspirovat od hlavních postav-zvířat!  „Chtěl bych zachovat Tarzanovu animálnost. Možná se párkrát stavím v ZOO, kde budu pozorovat gorily. Chci v každém případě udělat maximum pro to, aby se můj Tarzan alespoň po té formální stránce co nejdokonaleji přiblížil právě těm, u kterých celý život vyrůstal. A to jsou právě opice,” popisuje herec.

Co by to bylo za Tarzana bez Jane? Na tuto roli se připravuje Eva Burešová. Ta se zpěvu na podiích dlouho vyhýbala, ale takové nabídce nemohla odolat. „Miluju ten příběh, doprovází mě odmalička. Muzikály teď šly nějakou dobu mimo mě, věnovala jsem se činohrám, filmům a seriálům. Upřímně jsem se ani na nějakou dobu nechtěla k muzikálům vrátit, ale tohle má prostě kouzlo. Bude radost toho být součástí.“

„Sehnat autorská práva k muzikálu znamená získat anglický originální scénář s texty písní a notové zápisy. Scénář a texty písní náš tým přeloží a musíme přesně dodržet význam, což se pak u poskytovatele licence společnosti Disney kontroluje zpětným překladem českého scénáře a textů písní,“ uvedl ředitel divadla a výkonný producent Michal Mückstein.

Předprodej lístků byl již zahájen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků