Hlavní obsah
Felix Slováček, Daniel Barták a Zdeněk Barták Foto: Lenka Žáčková

Muzikál Sněhová královna se pilně připravuje

Po dvou letech po rodinném muzikálu Kapka medu pro Verunku do pražského divadla Hybernia zamířil další zcela nový původní český rodinný muzikál autorů Zdeňka Bartáka a Aleny a Jana Pixových Sněhová královna. Muzikál vznikl velmi volně na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena.

Felix Slováček, Daniel Barták a Zdeněk Barták Foto: Lenka Žáčková
Muzikál Sněhová královna se pilně připravuje

Původní známý pohádkový příběh autoři přizpůsobili velkému jevišti a výpravné muzikálové podívané pro všechny generace. Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Pro muzikálový příběh nechali však autoři hlavní hrdiny dospět a do příběhu je zasadili ve chvíli, kdy začínají chystat svatbu.

Sněhová královna je složitá rozporuplná osobnost, zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami - ONA je zlo a ON dobro. Autoři do příběhu přidali další nové postavy a naopak jiné, zejména ty zvířecí, z původního příběhu vypustili. Přes všechny starosti Gerdy a její napínavou cestu, příběh není ponurý a smutný, jak by se dalo u Andersena očekávat, naopak – situace a postavy se vyznačují milým humorem, který pobaví nejen malé, ale i velké diváky.

Hudba Zdeňka Bartáka je zrcadlem nálad a povah jednotlivých postav, a to i díky dokonalému aranžmá Daniela Bartáka. Podle režiséra představení Lumíra Olšovského půjde o výpravnou podívanou pro všechny generace. V rolích Gerdy se budou střídat Ivana Korolová, Michaela Sejnová a Anna Julie Slováčková, Kaye ztvární David Gránský a Jan Kopečný. V roli královny se bude střídat Dagmar Patrasová a Mahulena Bočanová a supermrchu si zahraje Michaela Nosková, postavu sama takto charakterizovala a ještě dodala: „Jsem vlastně ztělesněné zlo a našeptávačka Sněhové královny,” dodala s radostí, neboť po takovéto roli již nějaký čas toužila.

V dalších rolích se představí: Sabina Laurinová, Michaela Nosková, Felix Slováček jun., Linda Finková, Martina Pártlová, Vlasta Žehrová, Eva Kleinová, Barbora Rajnišová, Míša Zemánková, Eliška Ochmanová, Kateřina Herčíková, Lumír Olšovský, Daniel Barták, Peter Strenáčik  a další.

Premiéra v Divadle Hybernia: 20. září 2014 v 18 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků