Hlavní obsah

Muzikál Sněhová královna se pilně připravuje

27. 4. 2014, 11:51
Novinky, Lenka Žáčková

Po dvou letech po rodinném muzikálu Kapka medu pro Verunku do pražského divadla Hybernia zamířil další zcela nový původní český rodinný muzikál autorů Zdeňka Bartáka a Aleny a Jana Pixových Sněhová královna. Muzikál vznikl velmi volně na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena.

Foto: Lenka Žáčková

Felix Slováček, Daniel Barták a Zdeněk Barták

Článek

Původní známý pohádkový příběh autoři přizpůsobili velkému jevišti a výpravné muzikálové podívané pro všechny generace. Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Pro muzikálový příběh nechali však autoři hlavní hrdiny dospět a do příběhu je zasadili ve chvíli, kdy začínají chystat svatbu.

Sněhová královna je složitá rozporuplná osobnost, zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami - ONA je zlo a ON dobro. Autoři do příběhu přidali další nové postavy a naopak jiné, zejména ty zvířecí, z původního příběhu vypustili. Přes všechny starosti Gerdy a její napínavou cestu, příběh není ponurý a smutný, jak by se dalo u Andersena očekávat, naopak – situace a postavy se vyznačují milým humorem, který pobaví nejen malé, ale i velké diváky.

Hudba Zdeňka Bartáka je zrcadlem nálad a povah jednotlivých postav, a to i díky dokonalému aranžmá Daniela Bartáka. Podle režiséra představení Lumíra Olšovského půjde o výpravnou podívanou pro všechny generace. V rolích Gerdy se budou střídat Ivana Korolová, Michaela Sejnová a Anna Julie Slováčková, Kaye ztvární David Gránský a Jan Kopečný. V roli královny se bude střídat Dagmar Patrasová a Mahulena Bočanová a supermrchu si zahraje Michaela Nosková, postavu sama takto charakterizovala a ještě dodala: „Jsem vlastně ztělesněné zlo a našeptávačka Sněhové královny,” dodala s radostí, neboť po takovéto roli již nějaký čas toužila.

V dalších rolích se představí: Sabina Laurinová, Michaela Nosková, Felix Slováček jun., Linda Finková, Martina Pártlová, Vlasta Žehrová, Eva Kleinová, Barbora Rajnišová, Míša Zemánková, Eliška Ochmanová, Kateřina Herčíková, Lumír Olšovský, Daniel Barták, Peter Strenáčik  a další.

Premiéra v Divadle Hybernia: 20. září 2014 v 18 hodin.

Reklama

Výběr článků