Hlavní obsah
Foto: Martina Váňová

Muzeum papírových modelů slaví, je mu už 5 let

Před pěti lety na jaře se pro veřejnost otevřela jediná stálá expozice papírových modelů v Evropě. U jeho zrodu stála na jedné straně skupina nadšených modelářů a na druhé straně Město Police nad Metují. A páté narozeniny jsou určitě důvodem k pořádné oslavě.

Foto: Martina Váňová
Muzeum papírových modelů slaví, je mu už 5 let

Oslavy začnou v pátek 12. května v 18.00 hodin, kdy se muzeum ve spolupráci se spolkem Apeiron připojí k „roku grafiky“, vyhlášeným spolkem Hollar, který letos slaví sto let od svého založení. Po vernisáži se terasa před Muzeem rozezní koncertem zpěvačky a kytaristky Zuzany Dumkové.

Na sobotu 13. května připravilo muzeum hlavní program oslavy svých narozenin. Zlehka se začne koncertem kapely Café Baret a v 17.00 se bude připíjet na zdraví muzea, bude se krájet dort s pětkou a odpálí se papírový ohňostroj. Druhým vrcholem sobotního odpoledne bude v 19.00 hodin vernisáž výstavy modeláře Ladislava Badalce, jednoho z otců zakladatelů. A večer Muzeu papírových modelů k narozeninám zahraje písničkářka a členka divadla Ypsilon Jana Šteflíčková.

Kromě toho bude po celý den připraven program pro děti. Pod dohledem polických skautů bude připravena Skautská stezka pro šikuly, Adlabar zase připravil dva workshopy, ve spolupráci s firmou Viridium bude možné v muzejní expozici vidět při práci 3D tiskárnu. Jaroslav Soumar zase dopoledne provede děti svou knihou Pírko a Martina Nosková ve svém workshopu představí originální razítka a speciální pohlednice. Po celý den budou v muzeu modeláři předvádět ukázky ze své práce a hosté oslav tak uvidí, jak takový papírový model vzniká. Těšit se návštěvníci můžou i na Bubbleshow Pavla Rollera.

Večer před muzeem uvidíme přímý přenos přistání Polické vesmírné expedice Apollo 341 na Měsíci a celý den zakončí skutečně ohnivý ohňostroj.

Neděle začne dopoledne sladkým tvořením a po obědě se bude létat: je připraveno vlaštovkodovádění a malování ptáčků, Adlabar představí obrázkové Bingo, Mr. Carlo přijede s balonkovou show a v 15 hodin začne představení loutkové pohádky Jirka s kozou.

Celý týden po oslavách pak budou v muzeu probíhat speciální prohlídky s modeláři a sběrateli k výročí.

Muzeum papírových modelů se už teď těší na svoje narozeniny a věří, že přijde spousta malých i velkých gratulantů, kteří si společně s ním oslavy pořádně užijí.

V sobotu a neděli bude v Polici nad Metují probíhat Pohár České republiky v minikárách – startovat se bude na začátku obce Suchý Důl a cílová rovinka skončí u odbočky na Ochoz. A protože pořádající AMK Police slaví 65 let, tak na koupališti připravil doprovodný program, který bude probíhat pouze za příznivého počasí od 10 do 15 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků