Hlavní obsah
Bratři Ebenové budou hlavními headlinery festivalu. Foto: Michal Linhart

Multižánrový festival Valašské záření ve Vsetíně již po dvacáté

Dramaturgie letošního jubilejního ročníku Valašského záření opět nabídne spoustu hudebních lahůdek. Festival se koná od 7. do 8. září v centru města Vsetína na Svárově a Dolním náměstí.

Bratři Ebenové budou hlavními headlinery festivalu. Foto: Michal Linhart
Multižánrový festival Valašské záření ve Vsetíně již po dvacáté

Jedním z hlavních lákadel bude koncert s názvem „Čas holin“ v podání známé folkové kapely Bratři Ebenové, který se uskuteční v pátek 7. září ve velkém sále domu kultury.

Původně bratrské trio – Marek, Kryštof a David byli na české hudební scéně svým přístupem ve spojení s výjimečnými texty Marka zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929–2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky.

Kromě tria bratří Ebenových tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

Bratři Ebenové ovšem nebudou jedinou hudební třešničkou Valašského záření. V rámci festivalu plného zábavy pro celou rodinu nebudou ani letos chybět filmová představení, zajímavé výstavy, bohatý doprovodný program, jarmark, ani další zvučná jména interpretů. Vsetíňáci se mohou těšit na vystoupení Báry Basikové, Vlasty Redla, Lenky Filipové, newyorského kytaristy a zpěváka Chrise Bergsona, Ptakustika, Kamélie, kapely Vanua2 nebo Waťák a mnohých dalších.

Do programu budou také letos zařazena hudební, pěvecká a taneční vystoupení dětí. O dopolední programy a workshopy pro děti se již tradičně bude starat Alcedo – středisko volného času Vsetín. Prezentovat se budou také vítězové závěrečného ročníku hudebního projektu česko-slovenské přeshraniční spolupráce s názvem Muzikomat.

Předprodej vstupenek na koncert Bratří Ebenů probíhá na pokladně kina Vatra. Další informace: www.dkvsetin.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků