Hlavní obsah
Budova Moravské vysoké školy Olomouc Foto: Radim Weiss

Moravská vysoká škola Olomouc jako třetí česká VŠ vstoupila do NICE Network

Po Masarykově univerzitě v Brně a Baťově univerzitě ve Zlíně byla do mezinárodního sdružení vysokých škol zaměřených na „business“ vzdělávání přijata i MVŠO.

Budova Moravské vysoké školy Olomouc Foto: Radim Weiss
Moravská vysoká škola Olomouc jako třetí česká VŠ vstoupila do NICE Network

Moravská vysoká škola Olomouc byla přijata do mezinárodní univerzitní sítě The New Initiatives and Challenges in Europe (NICE) Network. Ta propojuje vysokoškolské instituce z 21 zemí z Evropy, severní Afriky a Asie.

Sdružení bylo založeno francouzském Nice v roce 1992 s cílem podpořit mezinárodní spolupráci v rámci programu ERASMUS. Hlavním úkolem sdružení je zvyšovat kvalitu evropského vysokoškolského vzdělávání, stanovovat jeho standardy, vytvářet mezinárodní prostor pro sdílení know-how a rozvíjet mobilitu studentů, akademiků, ale i dalších zaměstnanců školy.

V současné době jsou součástí NICE Network i tři české vysoké školy. Po Masarykově univerzitě a Univerzitě Tomáše Bati se členem stala i Moravská vysoká škola Olomouc. Ta o vstup usilovala na výroční schůzi organizace, která proběhla v červnu v belgickém Gentu. Zástupci obou prvně zmíněných českých institucí zde vstup MVŠO do NICE Network podpořili.

MVŠO bude moci nově získaných kontaktů využít při přípravě vědeckých projektů, zapojování inovací do výuky nebo rozvoji její internacionalizace a vzniku mezinárodního studijního programu, na kterém aktuálně MVŠO pracuje.

„Jedním z přínosů vstupu MVŠO do sítě bude například rozšíření nabídky škol pro výjezdy v rámci programu Erasmus+ nebo možnosti čerpání světového know-how v zemích jako Finsko, Belgie či Německo,“ uvedla prorektorka MVŠO pro vnější vztahy Jitka Lidaříková, která vstup do organizace sjednala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků