Hlavní obsah
Mladý Rumun skočil do řeky Vltavy v Kralupech na jejím levém břehu. Foto: Martin Tlustý

Mladík skočil v Kralupech do Vltavy a již nevyplaval

Mnohé déle spící obyvatele Kralup bydlící po obou březích řeky Vltavy budil v neděli dopoledne policejní vrtulník Eurocopter vybavený infrakamerou, který vytrvale pátral po těle muže, který prý skočil do řeky již kolem čtvrté hodiny ranní.

Mladý Rumun skočil do řeky Vltavy v Kralupech na jejím levém břehu. Foto: Martin Tlustý
Mladík skočil v Kralupech do Vltavy a již nevyplaval

V té době byla ve městě nad Vltavou tma jako v ranci, několik stupňů pod nulou a lehká námraza. To však zřejmě vůbec nevadilo mladíkovi, který skočil do řeky a zkusil ji přeplavat do Lobečku.

Učinil tak na levém břehu řeky, kousek od místní nemocnice, kde se hned vedle mohutného mostního pilíře Masarykova mosta prý doslova vrhl do studené řeky Vltavy a po pár tempech zmizel pod její hladinou.

Náhodní chodci ihned přivolali policii, jež vzápětí vyslala k mostu hlídku, která však prý na místě obdržela hned několik verzí události včetně údajného skoku z mostu. Bez ohledu na to však policisté kontaktovali příslušné složky integrovaného záchranného systému, které dorazily nad ránem.

Vyhledání těla utopence v řece nepatří ke snadným disciplínám, a tak byla na místo přivolána rovněž specializovaná potápěčská jednotka z Prahy. Současně s jejím příjezdem začal koryto řeky Vltavy od Masarykova mostu až po zákrutu k Nelahozevsi vemi detailně pročesávat policejní vrtulník Eurocopter s termovizí. Průzkum ze vzduchu naznačil, že tělo by se mělo s největší pravděpodobností nacházet prakticky nedaleko místa skoku do vody, což se nakonec potvrdilo.

Jak uvedla mělnická policejní mluvčí Jana Žáčková, policejní potápěči kolem jedné hodiny odpoledne lokalizovali a následně vyzvedli tělo oběti. Jednalo se o mladého rumunského občana ve věku 22 let. Pro zjištění příčiny smrti bylo nařízeno provedení soudní pitvy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků