Hlavní obsah
Příbor Foto: Iveta Busková

Mírová štafeta zavítá do Příbora

Město Příbor se 1. června zapojí do neobyčejného mezinárodního štafetového běhu s hořící pochodní Peace run.

Příbor Foto: Iveta Busková
Mírová štafeta zavítá do Příbora

Mírovou pochodeň nesou statisíce dobrovolných běžců přes více než 140 zemí světa. Pochodeň symbolizuje vše, co nás spojuje bez ohledu na naši národnost, kulturu a víru – symbolizuje přátelství, porozumění, mír a harmonii.  Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor. Snaží se podporovat svobodu a toleranci ve společnosti. Mírový běh, celým názvem “Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run”, vznikl v roce 1987.

Běžci Mírového běhu přiběhnou z Frenštátu p. Radhoštěm, přes Kopřivnici do Příbora po cyklostezce kolem řeky Lubiny a „příborští“ je budou očekávat u mostu u vlakového nádraží. Zde převezme štafetu Příbor a poběží za účasti členů rady města a zastupitelstva, studentů a žáků, místních sportovců.

Na trase se může zapojit každý občan a běžet, podržet si Mírovou pochodeň a poslat své přání pro mír do dalších měst a zemí.

V programu na náměstí Sigmunda Freuda vystoupí školní kapela ZŠ Jičínská, účastníky přivítá starosta města a zdravici přednesou zástupci Peace Run. V rámci projektu Edison běžce na náměstí přivítají i zahraniční studenti z Japonska, Indie, Brazílie, Singapuru, Filipín, Rumunska a Ukrajiny, kteří budou v té době na návštěvě základních škol v Příboře.

Štafetový běh bude pokračovat přes Kateřinice a Trnávku směrem do Ostravy. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků