Hlavní obsah
Foto: Jitka Sobotková

Mikulovské slavnosti nabídnou Muzejní noc, koncerty i soutěž s cihlou o sud vína

Od pátku 22. května rozkvete Mikulov městskými oslavami. Patří k nim populární Muzejní noc, vystoupení zpěvačky Lenny, písničkáře Xindla X i místních souborů. Koná se další ročník zábavných soutěží v chůzi s cihlou či natahování koštýřem, otevírá se jarmark a vinné trhy.

Foto: Jitka Sobotková
Mikulovské slavnosti nabídnou Muzejní noc, koncerty i soutěž s cihlou o sud vína

Zájemci historie mohou v pátek 22. května začít slavnosti dnem otevřených dveří ve Státním okresním archivu Břeclav se sídlem v Mikulově. „Veřejnosti bude přístupná celá budova a prohlídku doplní výstava zaměřená na letošní 70. výročí ukončení druhé světové války se zřetelem k historii této události na Mikulovsku," zve k návštěvě Miroslav Svoboda, ředitel archivu.

Regionální muzeum v Mikulově připravilo v celých prostorách historického zámku komponovaný program Májový víkend s Muzejní nocí. Vstup do všech expozicí a na všechny výstavy bude volný, program oživí doboví kejklíři, Římané či ohňová show. Dietrichsteinská hrobka zve na večerní návštěvu s dávným poutníkem.

„V sobotu ožije Náměstí vystoupeními malých zpěváků a tanečníků z místních škol a zájmových sdružení. Publikum čekají také živé historické obrazy a pořádáme další tradiční jarmark," doplnila k programu Marcela Koňáková, ředitelka pořádající společnosti Mikulovská rozvojová.

V půl dvanácté dopoledne startuje soutěž Mikulovská cihla. Účastníci se budou snažit donést cihlu na vytyčené trase centrem města co nejdále a vítěz získá padesátilitrový sud kvalitního bílého vína.

Hotel Zámeček pod záštitou prezidenta Miloše Zemana pořádá Mikulovské vinné trhy, které nabídnou stovky vzorků vín od vinařů z celé České republiky i zahraničí. Součástí programu je i Mistrovství ČR v nejrychlejším natažení koštýře vína ze sudu a velkou atrakcí bude nepochybně vinná kašna.

Sobotní večer pak vyvrcholí na mikulovském Náměstí open air koncerty úspěšné mladé zpěvačky Lenny a písničkáře Ondřeje Ládka, který hudebně vystupuje pod pseudonymem Xindl X.

Nedělní program bude patřit místnímu folkloru a přehlídce dětských cimbálových muzik. V programu dále vystoupí Jitka Šuranská s přáteli a celé slavnosti uzavře folkrocková kapela HB Stop z Břeclavi.

Pro děti budou připravena také pohádková představení. Divadlo plyšového medvídka hraje v pátek v galerii Konvent a v neděli na horním nádvoří zámku vystoupí loutkové divadlo Koňmo s Vodnickou pohádkou.

Další informace k programu naleznete v kulturním kalendáři na webových stránkách města.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků