Hlavní obsah
Také letos se mohou malí návštěvníci potěšit se zvířátky a jejich mláďaty. Foto: Martin Tesařík

Mikulov přivítá jaro a oslaví Velikonoce

Koncerty folkových i rockových kapel, cimbálku, jarní procházky městem, večerní kostýmované prohlídky Dietrichsteinské hrobky, řemeslný jarmark, tvůrčí workshopy a další doprovodný program pro celou rodinu nabídne od 6. do 9. dubna Velikonoční Mikulov.

Také letos se mohou malí návštěvníci potěšit se zvířátky a jejich mláďaty. Foto: Martin Tesařík
Mikulov přivítá jaro a oslaví Velikonoce

Oslavy jara propuknou ve městě pod Pálavou už během Velkého pátku. Turistické informační centrum zve od 16 hodin na velikonoční prohlídku města, na Náměstí zahraje domácí dechová hudba Mikulovanka a večer přivítají návštěvníky Dietrichsteinské hrobky průvodci v kostýmech.

Velikonoční pásmo v podání dětí z mikulovských mateřských školek otevře sobotní program. Na pódiu se vystřídá Palavánek s cimbálovou muzikou Kolík, břeclavské folkové uskupení Yantar, Komorní orchestr Základní umělecké školy Mikulov, Pavlína Jíšová a přátelé, Kaštánci předvedou hodové tanečky, Luboš Javůrek vystoupí se skupinou Bokomara a o hudební rozloučení se postará Medicimbal.

Ti nejmenší se zabaví hlavně v zámeckém parku. Dům dětí a mládeže tam pro ně připraví dílničky. „Tentokrát budeme vyrábět věnečky z proutí a jiné velikonoční dekorace, nezapomeneme ani na netradiční zdobení kraslic. Chystáme další Hledání velikonočních vajíček, soutěž je pro všechny holky a kluky do osmi let, budou potřebovat vlastní košík,“ upřesnila Alena Židelová z domu dětí a mládeže. Dění v zahradě zpestří ještě historická lukostřelba.

Tajemné sklepení nezve na velikonoční tvoření jen děti, ale taky jejich dospělý doprovod. Stejně jako Eat art gallery, která pořádá jarní trh s výrobou tradičních velikonočních dárků a pokrmů. Fanoušci Richarda Müllera pak můžou zajít na jeho koncert do zámeckého sálu.

V centru bude rušno i v neděli. Od deseti hodin se představí Palavěnka s malou cimbálovou muzikou ZUŠ, Národopisný soubor Pálava s Píšťalenkou a cimbálová muzika Sklepnica. Dietrichsteinskou hrobku pak rozezní hlas Martina Hammerle Bortolottiho, rakouského koncertního a operního pěvce. A večer se tam uskuteční další kostýmovaná prohlídka.

Náměstí budou po celý víkend lemovat stánky s jarním a velikonočním sortimentem. „Řemeslná tržnice nabídne třeba ručně šité výrobky, malovaný dětský nábytek, dekorace z kukuřičného šustí, staročeské zdobené perníky, kozí a ovčí sýry i dobový fotokoutek. Zájemci si vyzkouší malování kraslic a kamenů, drátkování, broušení skla, pletení pomlázky nebo i korálkování,“ vyjmenovala lákadla jarmarku Sylva Chludilová z Mikulovské rozvojové.

Speciální akce podle ní organizují rovněž vybraná restaurační a ubytovací zařízení. Kromě velikonočních menu lákají na řízené degustace, otevřené sklepy a večery s cimbálkou. Zvláštní dvoudenní program pak připravuje Hotel Galant. Zájemci můžou zamířit taky na zámek, Kozí hrádek, židovský hřbitov, do kostnice a Jeskyní na Turoldu. Podrobný program lze nalézt na webu města.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků